in

Водень не на часі: у Volkswagen вирішили розробляти тільки звичайні електромобілі

Volkswagen не планує виробляти легкові автомобілі на водневих елементах у наступному десятилітті. Всі свої зусилля компанія спрямує на розвиток електричних технологій. Про це генеральний директор Volkswagen Томас Шефер заявив під час виступу перед журналістами на CES 2023 у Лас-Вегасі.

На думку боса німецької марки водневі технології значно програють електричним. Тому в найближчі десять років вони не цікаві Volkswagen, принаймні для легкових моделей. Винятком може стати лише комерційний транспорт. Водночас дедалі більше клієнтів марки хочуть пересісти на електромобіль.

Для порівняння, у 2022 році Volkswagen лише на ринку США реалізував понад 20 000 електромобілів ID.4. Тоді як продажі водневих моделей на американському ринку склали всього 2707 одиниць, а загалом за 11 років реалізовано менше 15 000 автомобілів на паливних елементах.

На противагу Volkswagen такі марки як Honda, Toyota, Hyundai та BMW виступають на боці водню й інвестують великі кошти у цей напрямок. Зокрема, Honda в 2008-2014 роках випускала електромобіль на водневих паливних елементах Clarity. У Hyundai – це Nexo. BMW побудувала декілька прототипів X5 з паливними елементами. Toyota з 2014 року випускає водневий седан Mirai, а наприкінці 2022 року продемонструвала розвиток своїх водневих технологій на прикладі концепту Corolla Cross H2.

Як раніше повідомляв Autogeek, заряджена версія електрофургона: Volkswagen ID.Buzz отримає позначку GTX.

За матеріалами: InsideEVs

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Toyota C-HR стане першим гібридним автомобілем, що вироблятиметься в Туреччині

Правильна експлуатація зимових шин: поради та лайфхаки