in

Extreme E запустить серію гонок на водневих позашляховиках

У 2025 році організатори гонок на електричних багі Extreme E запустять нову додаткову категорію водневих автомобілів. Це стане першим офіційним чемпіонатом світу під егідою FIA, що буде використовувати це паливо.

Нова категорія Extreme H використовуватиме ті ж позашляхові баггі, що й існуюча серія Extreme E, але електричну трансмісію замінять на водневу. Відомо, що силовий агрегат буде мати систему водневих паливних елементів.

Засновник Extreme E Алехандро Агаг раніше окреслював плани щодо нової категорії, яка працюватиме разом із Extreme E і використовуватиме ті самі позашляхові траси у екстремальних місцях, які постраждали від зміни клімату. Кожна команда виставляє двох водіїв – жінку та чоловіка, які міняються між собою в середині гонки.

Компанія Extreme E підписала необов’язковий меморандум про взаєморозуміння з FIA, керівним органом автоспорту, щодо запуску Extreme H як офіційного чемпіонату FIA у 2025 році, коли Extreme E також вперше стане офіційно визнаною серією FIA.

Тоді, якщо будуть виконані певні критерії, Extreme H стане офіційним чемпіонатом світу FIA з 2026 року. Це буде одна з лише семи серій, які претендуватимуть на цей титул, включаючи чемпіонат світу з електромобілів “Формули E”.

Президент FIA Мохаммед Бен Сулаєм зазначив, що використання стійких джерел енергії в автоспорті є ключовою метою FIA та частиною її довгострокової стратегії, і ця серія є ідеальним прикладом для цього.  

У FIA додали, що вже розробили набір правил безпеки для транспортних засобів, що працюють на цьому паливі, і він вже став частиною Міжнародного спортивного кодексу FIA.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, McLaren показали електричний позашляховик для участі у гонках Extreme E.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Продажі електромобілів у Європі зросли на 60,6%: де купували найактивніше

За 8 годин придбали 6000 штук: новий електрокросовер від Alibaba може стати бестселером