in ,

Електричний пікап Rivian R1T пройшов перевірку морозами: відеозвіт з тестів

Батареї електропікапа Rivian R1T витримують температури до -40 °C.

Американський виробник електромобілів Rivian Automotive опублікував відео з випробувань пікапа R1T, які проводилися у Бодетт, штат Міннесота, де знаходиться найбільший в Північній Америці випробувальний центр Automotive Enviro Testing (AET).

Під полігон для випробувань автомобілів холодом переробили колишню базу ВПС США. На її території облаштували 25 різних трас, включаючи траси на снігу, льоду та басейн з багнюкою. Також на полігоні є п’ять камер для зберігання автомобілів при температурі -40 °C. Плюс до цього в цій місцевості температура регулярно опускається нижче -35 °C.

Метою цих випробувань була перевірка працездатності акумуляторної батареї та динамічних характеристик пікапа в умовах холоду. Саме холод – основний «ворог» акумуляторних блоків електромобілів: при низьких температурах хімічна реакція в елементах сповільнюється. У результаті деякі моделі після тривалої стоянки на морозі втрачають до третини запасу ходу.

Інженери Rivian мають намір вирішити цю проблему. Їм вдалося навчити електродвигун та інвертор виробляти теплову енергію в той час, коли автомобіль нерухомий. Це дозволяє нагріти акумулятор до такої міри, щоб він міг працювати на повну потужність навіть при температурі навколишнього середовища -40 °C. Як стверджують у компанії, на обігрів батареї витрачається не суттєва частина її заряду. Крім того, зникає необхідність у використанні підігрівачів, які інші виробники встановлюють на свої моделі для вирішення цієї проблеми. Це дозволяє зменшити вагу автомобіля.

Доопрацюванню піддалася й антипробуксовочна система, завдяки якій електропікап Rivian R1T може залишатися однаково стійким на будь-яких поверхнях. За словами директора компанії по динаміці транспортних засобів, щоб пікап міг справлятися зі сніговими трасами, їм довелося одночасно розробляти слідкування за відпрацьованими газами, векторизацію крутного моменту, контроль прослизання з рекуперацією, антиблокувальну систему гальмування та електронний контроль стійкості.

Моделювання різних життєвих ситуацій проходило на кільцевій трасі зі снігу та льоду. Зокрема, випробувачі імітували проходження повороту на високій швидкості по обледенілій трасі.

Як раніше повідомляв Autogeek, електропікап та позашляховик Rivian отримають «режим дрифту».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

По стопах пілотів Формули-1: 12-річний українець позмагається за кубок FIA Karting Academy Trophy

За ціною бюджетних авто: Porsche презентували два електробайки для обраних