in

Електромобіль для газонів: Honda показала автономного робота-газонокосарку

Компанія Honda представила інноваційну газонокосарку на автопілоті, яка здатна обробляти поля за заданим маршрутом фактично без втручання оператора.

Новинка дебютувала на виставці Equip Exposition 2023. Компанія назвала свій прототип першою електричною самохідною газонокосаркою Honda AWM. Однак головна особливість машини – технології автономного водіння.

За словами Honda, косаркою можна керувати вручну в режимі “навчання”, який дозволяє косарці вивчати маршрути та території, задані оператором. У рамках цього процесу за допомогою глобальної навігаційної супутникової системи (GNSS) створюється карта маршруту косіння, а потім зберігається в “хмарі”.

Наступного разу, коли цей конкретний газон потрібно буде косити, косарку можна використовувати в автономному режимі “відтворення”. Як пояснили в компанії, оператор переміщує косарку на стартову позицію, а потім завантажує потрібну карту маршруту. Потім машина починає працювати та може уникати перешкод завдяки чотирьом радарам і чотирьом датчикам LiDAR.

Косарка може розвивати швидкість до 10 км/год в автономному режимі, і вона автоматично знижує швидкість, щоб запобігти засміченню, або пропуску нескошеної трави. Прототип також має 60-дюймову жатку.

Хоча Honda AWM поки не запущена у серійне виробництво, японський автовиробник, схоже, серйозно ставиться до цієї ідеї, оскільки наступного року запускає пілотну програму з лізингу нового продукту.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Honda показала електричний скутер розміром з рюкзак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Через замикання та несправність двигуна: Nissan відкликає майже 10 000 електромобілів Ariya

Ніби для фільму “Форсаж”: електромобіль Hyundai Ioniq 5 отримав пакет екстремального тюнінгу