in

Допомогли британські консультанти: в Україні розробили план, який дозволить до 2030 року збільшити частку електромобілів до 75%

В Україні затвердили План заходів з підтримки електромобільності.

Документ підготували британські консультанти спільно з Укравтодором та Командою підтримки реформ при Укравтодорі.

План містить низку рішень, які будуть направлені на впровадження в Україні транспортних засобів на електротязі.

«Останні кілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Так, наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19 % більше електрокарів ніж у 2020 році. Однак у загальній структурі їх все ще мало: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4 % – з електродвигуном.

Серед стримувальних факторів – відсутність базової інфраструктури. Наразі у нас мала кількість зарядних станцій, особливо, коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому власне підтримка Укравтодору, який відповідає за розвиток державних доріг, тут є ключовою», – зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

При цьому він підкреслив, що разом з розвитком електромобільності необхідно розглядати питання фінансування робіт з утримання, оновлення та будівництва доріг, одним з ключових джерел якого є акциз з пального. Проте власники електромобілів акциз з пального не сплачують в силу того, що не користуються ним, тому вони сплачують акциз за реєстрацію свого транспортного засобу.

«Розроблений План дозволяє побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування Укравтодору. Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів у обсягах продажів є обмеженою, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення Укравтодору», – пояснив Кубраков

Ключові напрямки плану:

  • розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення
  • розроблення та впровадження заходів для забезпечення стійкості фінансування доріг
  • сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

Цей проект є частиною пакету реформ, який реалізується Укравтодором у партнерстві з Європейським банком реконструкції та розвитку.

«Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 тис. електромобілів. Так, лише торік українці придбали 8,8 тис. авто з електродвигуном.

Відповідно до стратегічних цілей держави кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном плануємо збільшити у більш ніж 10 разів до 2030 року. Це неможливо без забезпечення доріг належною інфраструктурою для електротранспорту.

Розробка Плану заходів допоможе Укравтодору належним чином втілити як фінансові, так і інженерні рішення для розвитку електромобільності», – підкреслив Андрій Івко, перший заступник голови Укравтодору.

Варто зазначити, що Національна транспортна стратегія України передбачає збільшення частки електротранспорту до 75 % до 2030 року.

Як раніше повідомляв Autogeek, у грудні 2021 року кількість реєстрацій автомобілів на електротязі за місяць вперше перевищила позначку у 900 одиниць – 928 легкових електромобілів, що у півтора рази більше, ніж роком тому, і на 7,7% більше за результати листопада.

За матеріалами: mtu.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Побудований з нуля електромобіль Audi S1 e-tron quattro Hoonitron подрифтує у новому випуску автошоу Gymkhana

Подорож на електромобілі на Волинь більше не проблема: на нових придорожніх «Лісовичках» встановили зарядні станції різних типів