В Україні немає чіткої дати, коли автомобілісти зобов’язані «перевзути» свої автомобілі з літньої гуми на зимову. Цей момент визначається середньодобовою температурою повітря. Він настає, коли температура опускається нижче +7 градусів за Цельсієм.
Далеко не у всіх країнах Європи діє такий лояльний підхід до заміни шин. Обов’язково «перевзувати» автомобіль необхідно в Австрії, Боснії та Герцеговині, Болгарії, Латвії, Литві, Норвегії, Румунії, Сербії, Словаччині, Словенії, Туреччині, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чорногорії, Чехії, Швеції та Естонії.
Так, у Австрії зимові шини на автомобілі мають бути з 1 листопада по 15 квітня. Плюс до цього на двох шинах провідної осі обов’язкові ланцюги протиковзання.
У Боснії та Герцеговині зимові шини обов’язкові з 15 листопада по 15 квітня для автомобілів масою понад 3,5 т.
У Болгарії на зимові шини переходять 15 листопада, на літні – 1 березня. У зимовий час допускається використання літньої гуми, але за умови, що залишкова глибина протектора не менша за 4 мм. У період з 1 листопада до 31 березня обов’язкові ланцюги протиковзання.
У Латвії з 1 грудня до 1 березня обов’язкові зимові шини M+S (бруд+сніг) . Мінімальна глибина протектора – 4 мм.
В Естонії встановлено той самий період використання зимових шин. Вони обов’язкові для транспортних засобів масою до 3,5 т. При цьому у місцях, позначених відповідними дорожніми знаками, обов’язкові ланцюги протиковзання.
У сусідній Литві зимова гума обов’язкова з 1 листопада до 1 квітня для всіх транспортних засобів масою менше 3,5 т.
Норвегія: з 15 листопада по 31 березня для автомобілів масою понад 3,5 т.
Румунія: зимові шини з маркуванням M+S на провідних осях усіх транспортних засобів масою понад 3,5 т. Ланцюги протиковзання – у місцях, позначених відповідними дорожніми знаками.
Сербія: зимові шини з маркуванням M+S обов’язкові з листопада до квітня. Мінімальна глибина протектора – 4 мм. Ланцюги протиковзання – на провідній осі, за певних дорожніх умов та у місцях, позначених відповідними дорожніми знаками.
Словаччина: зимові шини з маркуванням M+S обов’язкові з 15 листопада до 31 березня для вантажівок масою понад 3,5 т. Мінімальна глибина протектора – 3 мм. Ланцюги протиковзання – обов’язкове обладнання автомобіля.
Словенія: з 15 листопада по 15 березня зимові шини обов’язкові на провідній осі. Мінімальна глибина протектора – 3 мм. Ланцюги протиковзання – обов’язкові для автомобілів масою понад 3,5 тонни без зимової гуми.
Туреччина: з 1 грудня по 1 квітня зимові шини обов’язкові для всього транспорту, який використовується для вантажних перевезень регіональними дорогами. Мінімальна глибина протектора – 4 мм.
Фінляндія: з 1 листопада по 31 березня на заледенілих дорогах, на некерованих ведучих осях – з маркуванням 3PMSF або POR або шипованими шинами. Ланцюги протиковзання дозволені тільки на засніжених та заледенілих дорогах.
Франція: з 1 листопада по 31 березня автомобилі масою понад 3,5 т мають бути оснащені шинами 3PMSF. Необхідність використання зимових шин кожна префектура вирішує окремо. Використання ланцюгів – відповідно до дорожніх знаків.
Хорватія: з 15 листопада по 15 квітня шини з маркування M+S повинні бути встановлені на ведучі осі усіх транспортних засобів масою понад 3,5 т.
Чорногорія: шини M+S або зимові шини обов’язкові з листопада до квітня на певних дорогах, визначених Міністерством громадського порядку. Ланцюги протиковзання використовуються залежно від знаків та дорожніх умов.
Чехія: зимові шини обов’язкові з 1 листопа по 31 березня, ланцюги – у місцях, позначенних відповідними знаками.
Швеція: автомобілі масою понад 3,5 т мають бути оснащені шинами 3PMSF, POR або шипованими на передньому та провідному мостах. Мінімальни глибина протектора – 5 мм, на причепах – 1,6 мм.
Як раніше повідомляв Autogeek, в Україні зріс попит на електромобілі.
За матеріалами: Укравтопром
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: