in ,

BMW вивела на дороги водневі кросовери: опубліковані фото

Серійну версію водневого кросовера BMW i Hydrogen NEXT обіцяють показати наприкінці 2022 року.

BMW Group спільно з Toyota Motor розробляють електромобіль на водневих паливних елементах – BMW i Hydrogen NEXT. Основую для воднемобіля став серійний BMW X5. На даному етапі практично готові до виробництва прототипи кросовера проходять дорожні випробування на європейських дорогах загального користування.

BMW i Hydrogen NEXT використовує оригінальну систему, розроблену інженерами баварської марки. Toyota поставила тільки паливні елементи. Як повідомили у BMW, раніше система паливних елементів, водневі баки, буферна батарея та центральний блок управління автомобіля пройшли сотні тестів на випробувальних стендах як окремо, так і разом. Потім технологію протестували на польових дорогах.

Мета нового етапу – точні налаштування програмного забезпечення. Прототипам належить пройти тисячі кілометрів у повсякденних дорожніх умовах, що дозволить інженерам-розробникам перевірити ефективність, безпеку та надійність всіх компонентів системи.

Відомо, що потужність водневої системи BMW i Hydrogen NEXT становить 125 кВт. Запаси водню зберігаються в двох пластикових балонах, армованих вуглецевим волокном. Тиск у балонах – 700 бар. Ємність – до 6 кг водню. Час заповнення балонів – 3-4 хвилини.

Електроенергія, вироблена в результаті хімічної реакції між воднем та киснем з повітря, накопичується у буферній батареї та використовується у моменти підвищених навантажень. Під паливними елементами встановлений електричний перетворювач, який регулює напругу відповідно до режимів роботи електродвигунів.

Потужність двигуна BMW i Hydrogen NEXT, як і бензинової рядної «шістки» базового BMW X5, складає 374 к.с. При цьому єдині викиди водневого кросовера – чиста вода. Кросовер укомплектований фірмовою системою приводу з технологією eDrive п’ятого покоління, яку першим отримав серійний BMW iX3. Пізніше вона з’явиться в арсеналі BMW iX та BMW i4.

Як раніше повідомляв Autogeek, BMW Group почала виробництво електроприводів для BMW iX та BMW i4.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Підсумки травня: названо три ключових події на ринку електромобілів України

Цінні очки для DS TECHEETAH: Да Коста посів 6 місце на Formula E у Пуеблі