in ,

Безпілотник невинний: шатл Toyota e-Palette повернувся в Олімпійське селище в Токіо після інциденту

Toyota відновила експлуатацію парку автономних шатлів e-Palette, які використовувалися для перевезення учасників Паралімпійських ігор.

До виконання своїх обов’язків шаттли e-Palette повернулися 31 серпня, через п’ять днів після інциденту зі слабким зором паралімпійцем. Рухаючись на швидкості 1-2 км/год, шатл, який на той момент знаходився на ручному управлінні, наїхав на спортсмена на Т-подібному перехресті. Під час огляду у медичному центрі ніяких серйозних трам у спортсмена не виявили.

Зі слів генерального директора Toyota Акіо Тойода, він кілька разів приїжджав на місце інциденту та обговорював можливі причини з фахівцями.

«Цього  разу я знову зрозумів, що безпечний транспортний потік може бути реалізований тільки за допомогою правильної комбінації трьох факторів: автомобілів, інфраструктури та пішоходів. З цих трьох точок зору ми перевіримо всі факти й приймемо контрзаходи. Ми вирішили, що можемо забезпечити більш безпечний транспортний потік», – сказав Тойода.

У компанії вирішили, що безпілотники зроблять гучнішими, щоб їх було чути під час руху спортсменів додатково проінструктують на тему безпеки, а кількість гідів на перехрестях збільшать з 6 до 20. При цьому ніяких технічних змін у конструкцію e-Palette не вноситимуть.

e-Palette – безпілотний шаттл четвертого рівня автономності по SAE, тобто здатний самостійно справлятися з будь-якими дорожніми ситуаціями. Безпілотник покладається на 3D-карти з високою роздільною здатністю та орієнтується у просторі за допомогою набору камер та лідарів. Максимальна швидкість руху – 19 км/год. Запас ходу – 150 км. У салоні можуть поміститися до 20 чоловік включно з оператором або чотири інвалідних крісла та сім стоячих пасажирів.

Як раніше повідомляв Autogeek, Toyota призупинила роботу автономних шаттлів e-Palette.

За матеріалами: Toyota

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Офіційний автомобільний сервіс – за що платимо?

Електромобіль Volkswagen E-Golf: детальні характеристики та опис особливостей