in

Амбітні цілі: Китай хоче об’єднати всі свої 300 електромобільних бренди

Уряд країни планує об’єднати всі електромобільні бренди.

За десять років їх кількість досягла трьохсот. В більшості, це невеликі розрізнені фірми, частина з яких ледве зводить кінці з кінцями. Як заявив міністр промисловості та інформаційних технологій Китаю Сяо Яцин на прес-конференції у Пекіні, уряд має намір консолідувати галузь, щоб виробники електромобілів ставали «більшими та сильнішими».

«Зараз на ринку дуже багато компаній по виробництву електромобілів. Фірми в основному невеликі й розрізнені. Роль ринку повинна бути повністю використана, й ми заохочуємо зусилля по злиттю та реструктуризації у секторі електромобілів для подальшого підвищення концентрації ринку», – сказав міністр.

За інформацією Bloomberg, уряд КНР розробляє заходи зі скорочення надлишкових потужностей у секторі та спрямуванню ресурсів у виробничі центри. Зокрема, розглядається можливість встановлення мінімального рівня використання виробничих потужностей для галузі. Провінції, які його не дотримуватимуться, не зможуть затверджувати нові проєкти до того часу, поки не з’являться надлишкові потужності.

Швидкому зростанню китайського ринку електромобілів сприяли державні субсидії. За даними міністерства промисловості і інформаційних технологій, за п’ять років (до 2020 року) уряд виділив на закупівлю нових електричних транспортних засобів 5,1 млрд доларів. В той же час провінційна влада надавали податкові пільги та інші стимули виробникам електромобілів для відкриття магазинів, що й призвело до появи надлишкових потужностей. Наприклад, у провінції Цзянсу наразі працює близько 30 автовиробників, частина з яких збанкрутували. За даними національної комісії з розвитку та реформ КНР, у 2020 році виробничі потужності китайських автовиробників використовувалися в середньому на 53%.

Як раніше повідомляв Autogeek, в Києві встановили першу зарядну станцію для китайських електромобілів з роз’ємом GB/T.

За матеріалами: The National News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!

Ціна – від $10840: симпатичний міні-електромобіль Baojun E300 EV отримав нове ім’я – Kiwi EV

Аналітики: Tesla ризикує втратити домінуючі позиції на ринку електромобілів в США