in

500 електробусів на місто: Москва отримала найбільший електричний автопарк в Європі

В Москві ввели в експлуатацію ювілейний 500-ий електробус.

Його виготовили на потужностях російського КамАЗу.

“Два роки назад ми запустили перший електробус. Тоді всі вважали це фантастикою і говорили, що вони не працюватимуть. Така от реальність: 500 електробусів – самий великий автопарк серед європейських країн”, – зазначив мер Москви Сергій Собянін під час урочистостей.

Водій новенького ювілейного електробусу розповіла, що він набагато зручніший для її колег та й пасажирів, ніж звичайні паливні транспорті засоби. При цьому він ще й не впливає на екологію.

Перші 300 електричних автобусів потрапили на дороги російської столиці в 2018-2019 роках. Далі ввели в експлуатацію ще 200 одиниць. Найближчим часом у місто надійде ще 100 електробусів. А в 2020 році їх кількість взагалі планують збільшити на 400 штук.

До 2023 року у міської влади плани ще грандіозніші – вивести на московські дороги 2 300 електробусів і таким чином покрити третину наземного автопарку столиці РФ. Якщо сюди враховувати ще й електричні трамваї, то взагалі 40% автопарку Москви буде електричним.

Зараз же електричні автобуси обслуговують 36 маршрутів та встигли перевезти за весь час не менше 55 000 000 пасажирів. Також за ці роки транспортні засоби проїхали близько 22 000 кілометрів.

Один електробус виробництва КамАЗ має 30 посадочних місць та може вмістити в себе 85 пасажирів. За рахунок низької підлоги та наявності пандусу ними зручно користуватись маломобільним пасажирам та незрячим людям з собаками-поводирями.

Для зарядки транспортні засоби використовують точки швидкої зарядки, яких є 100 по місту. Для підзарядки системі потрібно всього 6-10 хвилин.

Останні машини, які поставлялись в Москву, вже були третього покоління.

На відміну від старіших моделей вони мають:

  • роздільний клімат-контроль для водія та пасажирів,
  • автоматичний підрахунок людей,
  • камери кругового огляду,
  • м’які панелі в салоні, на які можна спиратись,
  • динаміки для незрячих пасажирів для інформування про напрямок руху,
  • водій може керувати машиною з планшету.

Як раніше повідомляв Autogeek, концерн «Електрон» розробить 10-метровий електробус, який буде курсувати вулицями Львова.

По матеріалах: cleantechnica.com.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

З міні-маркетом та рестораном: Tesla опублікувала фото найбільшої в світі станції Supercharger для зарядки електромобілів

Harley-Davidson за $3399: компанія оголосила прайс на 4 моделі своїх електровелосипедів