in

5 рішень Bosch для електромобілів, про які ви не знали

Компанія Bosch має давню історію розробки технологій та виробництва компонентів для електромобілів. Так, ще у 1971 році її конструктори розробили легкі електромотори для купе Opel Elektro GT, який у короткий час встановив одразу шість світових рекордів для авто на електротязі. Сьогодні, світ почав активно пересідати на електромобілі, і компанія постійно впроваджує нові прогресивні рішення для підвищення ефективності цього виду транспорту.

Час зарядки скоротить нова 800-вольтова технологія

Компанія Bosch з серпня 2023 року запроваджує нові схеми силових агрегатів на основі 800-вольтової технології. Використання нової архітектури з більш високою напругою дозволить у майбутньому вирішити одну з найнагальніших проблем електромобілів і прискорити зарядку акумуляторів. Це забезпечить додатковий імпульс розвитку електромобільності.

“Наша 800-вольтова технологія – це наступний крок на шляху до потужніших електричних силових агрегатів та скорочення часу зарядки”, – заявив Ральф Шмід, виконавчий віце-президент, який відповідає за електрифікацію підрозділу Bosch Powertrain Solutions.

За його словами, авторам проекту вдалося створити інвертори на 800 вольт на основі  напівпровідників з карбідом кремнію. Це дозволило підвищити ефективність електромобілів і, отже, збільшити їх запас ходу. У 800-вольтовому варіанті інженерам Bosch також вдалось збільшити питому потужність електродвигунів. У свою чергу, це знижує вагу агрегату і дозволяє зробити конструкцію компактнішою.

В наш час галузевим стандартом стала 400-вольтова архітектура силового агрегату електромобілів, але збільшена до 800 Вольт напруга дозволяє передавати вдвічі більшу потужність. Це рішення також дозволяє використовувати більш тонкі кабелі для економії місця, ваги та міді. При бортовій мережі напругою 400 В максимальна потужність зарядки на потужних зарядних точках становить 250 кВт. З архітектурою на 800 Вольт теоретично це значення можна збільшити вдвічі.

Відмінними рисами 800-вольтового електродвигуна від Bosch, який зараз надходить у серійне виробництво, є потужність у понад 460 кВт і максимальний крутний момент в 830 Нм. У компанії запевняють, що наступне покоління електродвигунів буде оснащене масляним охолодженням. Це дозволить краще відводити тепло, що виділяється в електродвигуні, та забезпечить безперервну роботу протягом довгого часу.

Спрощений доступ до зарядних станцій

Компанія Bosch активно розширює власну мережу зарядних станцій для електромобілів, при цьому пропонує для власників машин зручне програмне забезпечення, що дозволяє вибирати найближчі станції та контролювати процес зарядки.

“Спрощення процесу зарядки електромобілів знижує у власників занепокоєння з приводу запасу ходу і є передумовою їх більшої популярності. Зарядні станції Bosch  –  легкий доступ до однієї з найбільших та постійно зростаючих мереж зарядки в Європі”, – зазначив Маркус Хейн, член правління Robert Bosch GmbH та голова її бізнес-сектору мобільних рішень.

У Bosch очікують, що до 2030 року понад 33% нових машин у світі будуть виключно електричними, а до 2035 року кожен другий новий легковий автомобіль у світі буде електромобілем. І компанія готує до такого розвитку подій інфраструктуру: станом на березень 2023 року клієнтам мережі Bosch вже доступні приблизно 450 000 зарядних станцій в 30 країнах Європи.

Завдяки програмним рішенням Bosch, сервіси пошуку станцій зарядки легко інтегруються у інформаційно-розважальну систему авто. Наприклад, один із сервісів дозволяє зі штатної навігаційної системи легко знайти доступні точки зарядки, або отримати інформацію про ресторани та торгові центри  в зоні розташування/доступній зоні водія

Bosch також позбавляє користувачів від стомлюючого дослідження тарифів та пошуку терміналів для оплати. Розрахунок відбувається автоматично через кредитну картку, додану до програми.

Компанія також пропонує послуги для операторів зарядних станцій. Програмні продукти Bosch дозволяють операторам віддалено контролювати та керувати своїми зарядними станціями, а також інтегрувати їх у зарядну мережу Bosch. Для цього компанія укладає договори з операторами зарядних станцій та підключає їх точки зарядки до мережі. Очікується, що до кінця 2023 року у мережі буде понад 700 000 станцій у Європі, Північній Америці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Штучний інтелект для моніторингу навколишнього простору  

Інженери Bosch розробили датчики контролю навколишнього середовища нового покоління. Вони потрібні для  автономного водіння електромобілям майбутнього до третього рівня автономності по класифікації SAE. У шостому поколінні цих радарних датчиків компанією Bosch вже впроваджено  штучний інтелект.

Нове покоління датчиків краще справляється з виміром відстаней та високих швидкостей, завдяки чому навіть такі важко помітні об’єкти, як мотоцикли, будуть точно виявлені. Завдяки класифікації висоти на основі штучного інтелекту ці датчики забезпечують надійніші можливості виявлення. Це дозволяє їм, наприклад, оцінити приблизну висоту перешкоди. Більш того, потроєння ехо-сигналів дозволяє їм, швидко та надійно виявляти пішоходів та інші об’єкти з низьким рівнем відбиття.

Збільшення запасу ходу через інтелектуальне управління температурою

Bosch розробив систему, яка використовує інтелектуальне керування температурним режимом електромобілів для збільшення їх запасу ходу. Нова розробка забезпечує оптимальну координацію контуру холодоагенту та контуру охолодження. Це підвищує ефективність батареї та гарантує, що всі компоненти працюють в оптимальному температурному діапазоні. З цією метою Bosch розробляє гнучкі теплові агрегати як попередньо інтегровані рішення.

Завдяки меншій кількості деталей, етапів складання та кабелів зменшуються об’єм компонентів та їх вага. Пасажири також отримують зиск: система терморегулювання швидше забезпечує приємну температуру всередині електромобіля. Безщітковий вентилятор Global підвищує  кліматичний комфорт в салоні, спрямовуючи потік повітря в салон для охолодження або обігріву. Інтелектуальна топологія його двигуна забезпечує компактну конструкцію, яка значно знижує вагу, збільшує питому потужність та знижує рівень шуму.

Надточні прогнози запасу ходу електромобілів

Водіям електромобілів важливо мати під рукою актуальні дані про запас ходу. Щоб підвищити точність цієї інформації, Bosch доповнює дані про маршрут авто, місцезнаходження та споживання енергії останніми оновленнями про погоду та транспортні потоки. Також програмне забезпечення компанії обробляє інформацією про те, які елементи комфорту з електроприводом, а саме клімат-контроль, обігрів сидінь та ін., використовуються в даний час. Хмарні алгоритми обчислення в онлайні розраховують фактичну дальність, підбирають місце для зарядки і візуалізують цю інформацію на навігаційній карті.

Окрім того, інженери Bosch навчили свій картографічний сервіс надавати в режимі реального часу інформацію про дорожні умови та ризики, такі як аквапланування, лід, або сніг на дорозі. Це дозволяє машинам правильно передбачати умови, відповідним чином адаптувати свою поведінку при керуванні, чи вибирати інший маршрут у автономному режимі, або ж просити водія взяти керування на себе.

Отже, завдяки новим рішенням компанії Bosch електромобілі стануть більш досконалими у технічному плані. Але не менш важливо й те, що вони стануть ще більш зручними та дружніми до користувача – а значить, все більше водіїв буде обирати цей ефективний та екологічний транспорт для свого життя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Від $114 000: новий електромобіль Volvo EM90 показали офіційно

Можуть їздити лише по парковці: Mercedes-Benz створив сім повністю безпілотних автомобілів