in

15 зарядних станцій для комунального електротранспорту: що планує Мінінфраструктури для розвитку «зеленого» транспорту

Українська Асоціація Учасників Ринку Електромобілів (EV-UA) поділилася інформаціє про перспективи розвитку електричного транспорту в Україні. Зокрема, планами Міністерства інфраструктури України, щодо розвитку зарядної інфраструктури.

Як повідомляється, міністерство планує встановлення 15 зарядних станцій для комунальних підприємств Вінниці, Ужгорода та Мелітополя, що стане поштовхом для появи у цих містах нових видів електротранспорту. Крім того, розвиток мережі створить нові можливості для подорожей Україною електромобілями.

Ця інформація супроводжується декількома цікавими документами, які свідчать про розвиток «зеленого» транспорту. Серед них інфографіка електромобільного ринку. За даними EV-UA, на українському ринку офіційно представлені електромобілі Renault Zoe, Renault Kangoo, Jaguar I-Pace, Hyundai Kona, Mercedes-Benz EQC, BMW i3, Audi e-tron та Porsche Taycan 4S. У 2021 році планується старт продажів Volvo XC40 Recharge, Porsche Taycan Cross Turismo, BMW iX3, Peugeot e-2008, Mercedes-Benz EQA, а також декількох електричних моделей Volkswagen.

Сприятимуть розвитку електротранспорту в Україні і деякі законодавчі акти, які розробляє Мінінфраструктури. Серед них законопроект щодо заборони використання пасажирського транспорту з ДВЗ у містах з населенням понад 300 тисяч до 1 січня 2025 року, та обмеження використання такого транспорту на міжміських, міжобласних та внутрішньообласних маршрутах з 1 січня 2027 року. Також розробляється закон щодо заборони з 1 січня 2028 року ввозу на територію України та першої державної реєстрації вживаних автомобілів з дизельними двигунами, нових дизельних та вживаних бензинових автомобілів – з 1 січня 2033 року та нових бензинових – з 1 січня 2038 року.

В свою чергу Федерація роботодавців автомобільної галузі пропонує ряд заходів, які сприятимуть розвитку зарядної інфраструктури для електротранспорту. Зокрема, звільнення від сплати ПДВ операцій з реалізації обладнання для облаштування зарядних станцій, спрощення процедури землевідведення під зарядні станції та стоянки з зарядками для електромобілів, збільшення паркомісць для електромобілів на стоянках з 5 до 10% та інші ініціативи.

Нагадуємо, що раніше Autogeek повідомляв про те, що Міністерство інфраструктури України запросило представників бізнесу долучитися до створення Національної мережі швидкісних зарядних станцій для електромобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

150 км без підзарядки: студенти Сєвєродонецького коледжу створили власний електромобіль

Власники електромобілів в Україні отримали 4000 зелених номерів: статистика