in ,

Як купити віньєтки онлайн: українці створили додаток для пересування платними дорогами Європи

Засновники добре відомого сервісу для перевірки та оплати штрафів Штрафи UA розробили новий додаток для тих водіїв, що подорожують дорогами Європи.

Застосунок eTolls EU дозволяє оплачувати дорожні збори, оминати черги на оплату готівкою та робити платежі зручно. Також ви отримуватиме інформацію щодо тарифів та зможете вдало спланувати свій маршрут з приблизною вартістю поїздки. А все це для того, щоб ви без проблем дістались свого пункту призначення.

За словами авторів застосунку, eTOLLs зроблений для українців, які вимушено виїхали за кордон або планують поїздку у Європу, а також для європейців, що планують відпочинок чи відрядження.

Користуватися додатком можна на будь-якій території ЄС. Купувати віньєтки можна для платних доріг Чехії, Словаччини, Словенії, Румунії, Австрії, Болгарії та Угорщини. Згодом кількість країн розшириться.

“Проїхавши платною трасою і не купивши віньєтки, можна заплатити великий штраф, якщо зупинить поліція. Ситуацію погіршує незнання мови країни. Крім того, в Європі процес купівлі віньєтки не завжди є зручним та діджиталізованим. Додаток eTOLLs має на меті спростити цю процедуру,” – каже Денис Дмитров, співзасновник проєкту Штрафи UA та eTOLLs EU.

Як це працює

За допомогою програми eTOLLs можна оплачувати дорожні збори, оминати черги на оплату готівкою та проводити наперед платежі за проїзд платною трасою. Крім того, тут в одному місці зібрана вся необхідна інформація про тарифи. Вже в наступній ітерації можна буде зручно прокласти маршрут від пункту А до пункту Б. Рішення покаже платні ділянки траси та скільки це коштуватиме.

Віньєтку можна придбати дуже просто: ввести номер авто, перевірити інформацію, обирати країну подорожі, додати контактні дані, обрати зручний метод сплати, купити віньєтку. Також у майбутньому у додатку буде передбачена соціальна складова. Поки що тривають перемовини з благодійними фондами. Можна буде добровільно перерахувати певну суму на пожертву для ЗСУ.

“Почалася війна, і ми з командою зіштовхнулися з бюрократичною проблемою в Європі (потрібно заїхати на заправку, відстояти чергу, надати всі дані іноземною мовою, зрозуміти продавця, переплатити комісію, бо діватися нікуди, і тільки потім їхати далі й сподіватися, що іноземний продавець заповнив усе правильно). Порівняно з Україною у Європи відсталий рівень діджиталізації — ми прийнялись боротися з цим, та запропонували рішення”, — додає Дмитров.

Крім того, в разі потреби своєчасно приходить пуш-повідомлення про закінчення терміну дії попередньої віньєтки.

Які ще опції додадуть

Над застосунком eTOLLs EU працювала українська команда. Розробка триває із червня 2022 року. Офіційний запуск відбувся у лютому 2023 року.

В майбутньому в додатку мають зʼявитись знижки на віньєтки в обмін на безпечне водіння (засновники готові власним коштом бонусувати старанних водіїв і тим самим популяризувати культуру безпечного водіння на дорогах).

Ще з цікавого: російські юзери не зможуть користуватись додатком. Адже там просто немає функції, щоб купити віньєтку на російські номери. При введенні такого номера розрахунок вартості та функція купівлі не працюватимуть.

Довідково

Штрафи UA – сервіс, з якого почалася цифровізація штрафів в Україні. Національний сервіс перевірки штрафів для водіїв України, який допомагає контролювати процес перевірки та сплати штрафів за порушення правил дорожнього руху. За допомогою сервісу у 2022 році було сплачено штрафів на суму понад 67 млн грн. За весь час сервісу сплачено 223 млн грн. На сьогодні його скачали понад 2 млн користувачів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Nissan X-Trail визнано найкращим позашляховиком на конкурсі «Найкращий жіночий автомобіль у світі»

Китайці перетворили пікап Nissan Navara на електромобіль Dongfeng за $39 000