in

Volvo запроваджує для електромобілів новий документ: наскільки через це подорожчають машини

Компанія Volvo цього року випустить перші в світі “паспорти” акумуляторів. Шведський автовиробник запускає паспорти для акумуляторів, починаючи з флагманського електричного кросовера EX90 задовго до того, як такого роду документація стане обов’язковою в Європі. Паспорт повинен підтверджувати походження сировини в акумуляторі, деталі про перероблений вміст і вуглецевий слід.

Цікаво, що в паспорті також буде інформація про справність акумулятора, що допоможе заспокоїти покупців, коли автомобілі вийдуть на ринок вживаних автомобілів, і спростить оцінку вартості вживаного електромобіля.

Власники Volvo зможуть отримати доступ до базової версії паспорта, відсканувавши QR-код на дверях водія, тоді як більш детальна версія буде передана владі та, імовірно, доступна дилерам.

Технологію паспортів згодом буде впроваджено для всієї лінійки електромобілів. Нововведення додасть 10 доларів до вартості автомобіля. Паспорти для акумуляторів розроблені британським стартапом Circulor. Вони дають змогу відстежувати акумуляторні матеріали з автомобіля прямо до шахти, з якої вони були викопані.

Продажі Volvo EX90 мали розпочатись в 2023 році, але очікується, що трирядний електромобіль надійде в дилерські центри компанії лише цієї осені.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Volvo “розбила” в одній аварії найбільший та найменший електромобілі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Кардинально змінюють вектор: Mercedes-Benz і Stellantis зупиняють виробництво акумуляторів для електромобілів у ЄС

Агітує відмовлятись від Tesla: Porsche розробила програму, яка “вмовить” клієнтів придбати Taycan замість конкурентів