in

Воднева економіка: у Європі буде 17 млн авто на паливних елементах до 2040 року – опубліковано документ

Воднева економіка: у Європі буде 17 млн авто на паливних елементах до 2040 року - опубліковано документ

Аналітична компанія ReThink Energy опублікувала прогноз розвитку водневого транспорту в Європі на період до 2040 року. За їх інформацією, Європа твердо націлена на створення передової водневої економіки, що, зокрема, знайшло відображення в недавно опублікованій “водневій стратегії” ЄС.

В результаті, як вважають аналітики, до 2040 року в Європі буде 17 мільйонів автомобілів, що працюють на водневих паливних елементах. Сьогодні їх менше тисячі. Новий водневий сектор буде зростати із середньорічними темпами, що перевищують 50%, досягнувши річного доходу понад 115 мільярдів доларів тільки в Європі до 2040 року. Сукупний виторг на той час перевищить 850 мільярдів доларів.

У дослідженні наголошується, що швидкозростаючі обсяги водневих програм і відповідні фінансові зобов’язання щодо “зеленого” водню означають, що у Європи є реальний шанс стати місцем для розвитку багатьох великих компаній в одному з найбільш швидкозростаючих секторів економіки. Ні США, ні Китай, лідер в галузі поновлюваних джерел енергії, не є цілком готовими до водневої революції.

Автори вважають, що, хоча “зелений” водень також служить для задоволення зростаючих потреб інших секторів, таких як теплопостачання, зберігання енергії і промисловість, саме транспортний сектор через його величезні обсяги дасть Європі шанс швидко розвинути технологічне лідерство шляхом економії на масштабі.

На першому етапі зростання використання водневих паливних елементів буде спостерігатися на залізничному транспорті, де вже існують економічні аргументи на користь водню, але потім основний попит зміститься в сектор автомобільних вантажоперевезень. Масштабна комерціалізація вантажівок на паливних елементах очікується на рубежі 2030-х років, і вони стануть найбільшими споживачами водню до 2036 року.

До 2030 року загальний попит на водень з боку автомобільного транспорту Європи перевищить 1350 кілотонн на рік у порівнянні з 2 кілотоннами сьогодні. До 2040 року попит виросте майже в 7 разів і досягне 13800 кілотонн.

Воднева економіка: у Європі буде 17 млн авто на паливних елементах до 2040 року - опубліковано документ

Найбільша частина споживання припаде на водневі вантажівки, яких як очікується, в Європі до 2040 року буде 2 мільйони. Наступним за обсягами попиту на водень стане сегмент легких комерційних автомобілів, число яких досягне 5 млн. Крім того, до зазначеного терміну в ЄС будуть курсувати 240000 водневих автобусів, 9 мільйонів легкових автомобілів і 9600 поїздів.

Щорічні витрати на екологічно чистий водень для транспортного сектора Європи до 2040 року сягнуть майже 12 мільярдів доларів, які будуть розподілятися через мережу з більш ніж 5000 заправних станцій.

Великим стане ы ринок водневих паливних елементів. У той час як витрати, ймовірно, впадуть на 82% у міру зростання виробничих потужностей, розмір сукупного річного доходу компаній, які працюють в Європі, перевищить 2 мільярдів доларів.

Автори роблять висновок: комбінація електромобілів і транспортних засобів на водневих паливних елементах призведе до незворотної трансформації сектора мобільності. Настільки радикальна і швидка трансформація дає шанс виробникам, які “зуміли позбутися від мертвого вантажу викопного палива, щоб на повній швидкості просуватися до водневої економіки Європи”.

Як раніше повідомляв Autogeek, німці створюють нову гоночну серію для водневих автомобілів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Воднева економіка: у Європі буде 17 млн авто на паливних елементах до 2040 року - опубліковано документ
Третій електромобіль марки Polestar піде у серію: для цього побудують новий завод

Третій електромобіль марки Polestar піде у серію: для цього побудують новий завод

Першу партію найдорожчих версій електромобіля Volkswagen ID.4 розпродали у перший же день

Першу партію найдорожчих версій електромобіля Volkswagen ID.4 розпродали у перший же день