in ,

Відео дня: електричний позашляховик Toyota Land Cruiser проїхав під водою понад 6 км і встановив світовий рекорд

У бухті Дарвіна в північній частині Австралії відбувся заплив Toyota Land Cruiser 1987 року, перетвореного на електромобіль. Модернізований позашляховик із двома дайверами на борту долав цей шлях на глибині майже 30 метрів. Загалом під час запливу в кабіні автомобіля-амфібії побували 30 дайверів, котрі змінювали один одного приблизно кожні 15 хвилин.

Це була вже не перша спроба позашляховика проїхати морським дном. Сорок років тому Land Cruiser зазнав невдачі, врізавшись у скелю на відстані 3 км від берега.

Цього разу усе склалося успішніше. Хоча легко не було. До гавані Дарвіна команда увійшла близько 9 години ранку. Подолати спуск з величезною кількістю бруду, мулу та піску їм вдалося лише через 4 години. За допомогою надувних буїв, прив’язаних до автомобіля, команда щоразу піднімала його із бруду. Подорож зайняла майже 12 годин. Перед захопленими глядачами Toyota Land Cruiser та його команда постали близько 9 години вечора. Та ще й із уловом.

Найцікавіше, що наразі проєктом «Грязьовий краб» займаються люди, які 40 років тому були ще дітьми. Троє членів команди працювали інженерами-електриками у Кремнієвій долині, один – колишній співробітник Tesla. Спочатку їм довелося відновити позашляховик, а потім вирішити низку проблем. Зокрема, як не дати основним компонентам намокнути під водою. Наприклад, 37,0-дюймові шини автомобіля заповнені водою, що дозволило їм витримати тиск води на глибині майже 30 метрів.

Позашляховик-амфібія оснащений електродвигуном NetGain HyPer9 та акумуляторним блоком ємністю 32 кВт. Віддача агрегату – 120 к.с. та 220 Нм крутного моменту. Електродвигун встановлений у передній частині коробки передач, захищеної від води за допомогою «інноваційних інженерних технологій». Зі слів одного з учасників, під цією фразою ховається відро для сміття, просочене силіконовою олією. Коробка передач та диференціали відкриті, оскільки води вони не бояться. Тоді як більшість компонентів приводу для запобігання проникненню морської води змастили «харчовим мастилом».

Як раніше повідомляв Autogeek, Toyota RAV4 очолив рейтинг популярних гібридів 2023 року.

За матеріалами: Electrek

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Пасажири Uklon зможуть заробляти під час поїздок: компанія запустила програму лояльності

Електромобіль Nio ES8 потрапив у ДТП на швидкості 174 км/год і згорів разом із водієм