in

Від $20 000: новий електромобіль Citroen e-C3 показали офіційно

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Компанія Citroen офіційно представила четверте покоління популярної моделі Citrоen C3. На вершині модельної лінійки новинки – електричний Citroen е-C3.

Citroen С3 є найпопулярнішою моделлю бренду останніх років. Загалом модель розійшлась по світу тиражем у понад 5,6 мільйона одиниць з моменту запуску. Тому французькі інженери уважно пропрацьовували зміну концепції четвертого покоління.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Зазначається, що новий Citroen е-С3 пропонує більший внутрішній простір для комфортного розміщення пасажирів, вищу позицію водія за кермом (+100 мм), спрощену посадку в салон, збільшений кліренс, а також зовнішні захисні накладки з можливістю персоналізації відповідно до смаків клієнтів.

У салоні нового Citroen е-C3 є ряд інноваційних рішень. Так, сидіння Advanced Comfort нового типу розроблені спеціально для е-C3 та містять додатковий шар піни, що створює м’яке відчуття від першого контакту, а також надійно підтримує тіло впродовж довгої подорожі.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Новий е-C3 також має суттєво збільшену висоту кузова, завдяки чому він забезпечує водію та пасажиру переднього сидіння на 30 мм більше простору для голови. Також збільшення висоти кузова дозволяє отримати більш високу “командирську” посадку водія за кермом.

Новий кросовер від Citroen лише на 19 мм довший та на 6 мм ширший відносно попередника. Але саме завдяки суттєвому зростанню висоти кузова нового електромобіля, у його салоні вдалось отримати більше простору для пасажирів по всім ключовим напрямкам. Також новинка випереджає свого попередника не лише за висотою кузова, але також й за показником кліренсу, що тепер дорівнює 163 мм.

Новий електромобіль від Citroen оснащений електродвигуном потужністю 113 к.с. Під підлогою розташувалась тягова акумуляторна батарея ємністю 44 кВт*год, якої вистачає для запасу ходу до 320 км за правилами вимірювального циклу WLTP.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Citroen підтримує швидкісну зарядку постійним струмом потужністю до 100 кВт, що дозволяє поповнити ємність акумулятора від 20% до 80% лише за 26 хвилин. Компактний кросовер побудований на новій платформі, що використовує акумуляторну батарею типу LFP (“Lithium Ferro Phosphate” або “літій-феро-фосфат”).

Завдяки електродвигуну потужністю 113 к.с. та автоматичній електрично-механічній трансмісії новий Citroen е-C3 прискорюється від 0 до 100 км/год приблизно за 11 секунд та пропонує максимальну швидкість у 135 км/год.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Для електромобіля доступні два рівні мультимедійних систем:

  • MY CITROЁN PLAY – це стандартне обладнання для електромобіля у комплектації “You”. У цьому випадку передбачено вбудований тримач для смартфона, який дозволяє водіям підключати свої пристрої та автоматично запускати додатки за допомогою бездротової технології NFC. З нею власники електромобіля можуть використовувати свій девайс для доступу до телефону, радіо, навігації, музики.
  • MY CITROËN DRIVE – це стандартне обладнання для електромобіля у комплектації “Max”. У цьому випадку центральний ергономічний 10,25-дюймовий кольоровий екран використовує архітектуру віджетів задля створення віртуальних клавіш-ярликів та легкого доступу до навігації, телефону, радіо, додатків, медіа-функцій. Можливість бездротового зв’язку дозволяє дублювати інформацію зі смартфону завдяки технологіям Apple CarPlay та Android Auto.

Новий Citroen е-C3 буде пропонуватися в Європі за ціною від 23 300 євро. Авто на усіх ринках буде доступне у двох комлектаціях – “You”, та “Max”. Окрім того, вже у 2025 році французький автовиробник покаже міський електромобіль з запасом ходу у 200 км за ціною від 19 990 євро.

Copyright William Crozes @ Continental Productions

Відомо, що новинка випускається на словацькому заводі компанії у місті Трнава. В Україні новий Citroen е-С3 повинен з’явитись у середині наступного року.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, новий CITROËN C5 Aircross отримав плагін-гібридну версію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

З 50-річною історією: Italdesign показав ефектний електричний концепт у ретростилі

Новий рекорд: Nio відзвітувала про 30 мільйонів замін батарей в електромобілях