in

В Польщі суттєво зросли продажі гібридних авто: у серпні таким був кожен четвертий

У серпні продажі гібридних автомобілів у сусідній Польщі вперше перевищили бензинові моделі, які домінували на ринку багато років. Протягом місяця фізичні та юридичні особи зареєстрували 8,7 тисячі транспортних засобів з гібридними силовими установками.

Як пише Bankier.pl, їхня частка в загальних продажах склала 24%. Тобто, практично кожен четвертий новий автомобіль, зареєстрований у Польщі в серпні 2023 року, був класичним гібридом. Основний внесок у досягненні таких рекордних для польського авторинку результатів зробила Toyota Corolla – понад 3,2 тисячі одиниць.

На так звані «м’які гібриди» (MHEV) минулого місяця довелося 18,5% вперше зареєстрованих автомобілів. Протягом місяця базу даних Центрального реєстру транспортних Польщі поповнили 6,7 тисячі автомобілів з таким приводом. А їхня частка на первинному ринку за результатами перших восьми місяців 2023 року склала 18,9%.

На звичайні та «м’які гібриди» у серпні довелоня 42,5% продажів, тоді як на моделі із традиційними бензиновими та дизельними двигунами – 40,9%. Для порівняння роком раніше гібридними були 32,6% автомобілів, а бензиновими – 51,8%.

У той же час поляки залишаються байдужими до «розеточних» гібридів. У серпневих реєстраціях таких автомобілів лише 800 од., або 2,2% від загальної кількості. Трохи популярніші повністю електричні моделі – 1,3 тис. або 3,6% реєстрацій.

Сумарно на автомобілі з альтернативними приводами (гібриди, «м’які гібриди», плагін-гібриди та електромобілі) припало 50,6% серпневих реєстрацій, що становило 18,3 тис. одиниць. У середньому за підсумками восьми місяців 2023 року їхня частка склала 46%. Це більше, ніж бензинових, але поки що менше, ніж бензинових та дизельних разом узятих. Зважаючи на те, що дизельні моделі втрачають популярність, незабаром ситуація може змінитися.

Як раніше повідомляв Autogeek, українці придбали рекордну кількість гібридних автомобілів у серпні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

За ціною в $7440: британці показали надзвичайно вузький електромобіль Ark Zero

Електричне купе Arcfox Alpha S5 – новий конкурент Tesla Model S із запасом ходу 400 км: опубліковані шпигунські фото