in

Україна зможе випускати власні електромобілі: про що домовились з Нідерландами

Україна співпрацюватиме з Нідерландами у розвитку електротранспорту та транспортної інфраструктури.

Про співпрацю двох країн повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій за результатами зустрічі з віце-президентом холдингу “VDL Group” Рольфом-Яном Цвіпом.

За словами Криклія, Міністерство інфраструктури планує залучити 200 млн євро на розвиток екологічно чистого транспорту. Це стане можливим завдяки реалізації другої частини проєкту з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) “Міський громадський транспорт України ІІ”. 

Наразі в рамках цього проєкту в 11 містах України вже оновлюються парки громадського транспорту на загальну суму 200 млн євро. А фінансування розвитку екотранспорту стане наступним етапом. 

“Кількість електромобілів в Україні невпинно зростає, тому важливо створити в країні розвинену мережу зарядної інфраструктури, яка б дозволила власникам автомобілів на електротязі  комфортно пересуватися не лише в межах населених пунктів, а й в міжміському сполученні”, – зазначив Криклій.

Мінінфраструктури спільно з фахівцями та науковцями працює над внесенням змін у державні будівельні норми стосовно планування та забудови територій, які б дозволили розміщення електрозарядних станцій на всіх дорогах загального користування.

Окрім того, український уряд для розвитку внутрішнього ринку електромобільності опрацьовує можливість створення стимулюючих заходів. Відтак, у Верховній Раді вже зареєстровані законопроєкти №3476 та №3477, що передбачають низку податкових та митних пільг для виробництва електричних транспортних засобів в Україні. 

Представники бізнесу з Китаю, США та Німеччини зацікавлені у виробництві електромобілів та батарей на території України, але чекають преференцій з боку держави. 

“Головна задача української сторони у цьому ключі – створити умови для створення власного виробництва електромобільної галузі”, – підкреслив міністр інфраструктури.

Нагадаємо, наразі у чинному ДБН “Планування і забудова територій” передбачена обов’язковість розміщення електрозарядних станцій (ЕЗС) на магістральній мережі населених пунктів, а також на автомобільних дорогах державного значення. Проте конкретно не визначені їх обсяги з урахуванням існуючої кількості електромобілів та зростанням на перспективу. Також у чинних нормах не передбачені ЕЗС на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.

Як раніше повідомляв Autogeek, в Україні розпочинають видачу «зелених» номерних знаків для електромобілів та електробусів. Такі номери будуть закріплюватимуться лише за транспортними засобами, які приводяться в рух електричним двигуном і не мають ДВЗ.

За матеріалами: mtu.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Шалений попит: всі електричні Hummer по $113 000 розкупили за годину

Львів робить прорив: місцева влада готова надати землю під завод з виробництва електромобілів