in

Україна допоможе Європі стати незалежною у виробництві акумуляторів для електромобілів: подробиці

Україна має можливість допомогти Європі у сфері виробництва акумуляторів для електромобілів.

Це дозволить країнам Європи стати незалежними від Китаю та інших країн.

Справа в тому, що наша країна має найбільші поклади літію на європейському континенті. Родовища літію розташовані в Кіровоградській, Донецькій і Запорізькій областях. На даний момент ні на одному з них не ведеться фактичний видобуток. При цьому обсяги запасів є держтаємницею. Однак за деякими даними на Шевченківському родовищі в Донецькій області запаси складають близько 14 млн тон.

«У нас є два родовища з підтвердженими запасами, і є кілька потенційних майданчиків з хорошою ресурсною базою. Але діюча ліцензія на видобуток літію видана всього одна. Наскільки я розумію, вже було проведено буріння і йде оцінка з міжнародних класифікацій тих ресурсів і запасів, які знайшли. А все інше – це ділянки, які вимагають великих інвестицій, понад 100 млн доларів. Крім інвестицій необхідні сучасні технології, яких в Україні немає. Запуск подібних проектів вимагає співпраці з іноземними партнерами, які мають і технології, і досвід видобутку таких ресурсів», – зазначив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

«У нас може бути конкурентна перевага в порівнянні з африканськими країнами, де літій видобувається без етичних (наприклад, використання дитячої праці) і екологічних стандартів. Так, це буде дорожче за собівартістю, але європейський споживач – заводи Mercedes, BMW, Volkswagen – готові платити дорожче за товари, які вироблені з дотриманням усіх стандартів, щоб уникати репутаційних витрат», – підкреслив Олексій Рябчин, радник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів.

Окрім того Україна має запаси нікелю, кобальту і марганцю, які також використовуються при виробництві акумуляторів. Родовища нікелю і кобальту розташовані в Кіровоградській і Дніпропетровській областях. Запаси складають: нікелю – 215 тияч тон (12 родовищ), кобальту – 8,8 тисяч тон (11 родовищ). 

Саме тому українські чиновники вже запропонували ЄС побудувати в Україні завод з виробництва акумуляторів для електромобілів і верифікувати українські дані про родовища і запаси критично важливих металів. Тож цілком можливо, що вже за декілька років в Україні можуть звести підприємство з виробництва акумуляторів для електромобілів.

Як раніше повідомляв Autogeek, Україна співпрацюватиме з Siemens Energy над розвитком ринку водню.

За матеріалами: gmk.center

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Нова батарея для електромобілів від стартапа SES виявилася вдвічі меншою за літій-іонну

Зустріч технологій й високої моди: електромобілі й гібриди DS підствітили Тиждень Моди в Парижі