in ,

Sony та Honda почнуть приймати замовлення на свій перший електромобіль у 2025 році: обіцяють автопілот та метавсесвіт

Про створення спільного підприємства з виробництва електромобілів Sony Group Corporation (Sony) та Honda Motor Co., Ltd. (Honda) заявили в червні 2022 року. Як стало відомо, всі формальності щодо його оформлення вже завершені.

Постачання продукції СП Sony Honda Mobility (SHM) до США та Японії планують розпочати у 2026 році. На американський ринок у першій половині року, на японський – у другій.

Прийом попередніх замовлень на першу спільну модель планують оголосити в першій половині 2025 року, а почати продажі – до кінця року. Як йдеться у офіційній заяві, SHM зосередиться на онлайн-продажах.

У планах створення систем автономного керування, що відповідають рівню 2+ та 3. У класифікації SAE автопілот другого рівня описується як «часткова автоматизація». Системи третього рівня дозволяють автомобілю самостійно пересуватися «в обмежених умовах», але водій має бути готовим взяти керування на себе. Також SHM заявила, що прагнутиме досліджувати «нові розважальні можливості за допомогою цифрових інновацій, таких як метавсесвіт».

При цьому жодної технічної інформації про майбутній електромобіль компанії не надала. Відомо лише, що виробництво налагодять на заводі Honda в Огайо, США.

Меморандум про взаєморозуміння Sony та Honda підписали у березні 2022 року. Ним передбачалося створення «стратегічного альянсу» у галузі технології. У червні партнери підписали угоду щодо створення спільного підприємства Sony Honda Mobility. Це повністю вкладається в плани компаній: Sony має намір освоїти новий для себе сегмент ринку, а Honda – скласти конкуренцію Tesla, Volkswagen, Ford та Stellantis.

Прототип власного електромобіля Sony продемонструвала на CES 2020 у Лас-Вегасі. То був ліфтбек Vision-S, розроблений за участю австрійської компанії Magna Steyr. На початку 2022 року там же у Лас-Вегасі Sony показала електричний кросовер Vision-S 02, а в березні оголосила про технологічне партнерство з Honda Mortor.

Нonda заявила про випуск 30 електричних моделей до 2030 року. Інвестиції компанії в електрифікацію складуть близько 33,9 мільярда доларів.

Як раніше повідомляв Autogeek, тайванський виробник iPhone почне випускати електромобілі стартапу IndiEV.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

610 км на одному заряді: що потрібно знати про новий електричний кросовер Polestar 3

Nissan Micra стане бюджетним електромобілем із запасом ходу 400 км: що про нього відомо