in ,

Opel Astra відзначає 30 років: як змінилася модель за 5 поколінь

The new 2021 Opel Astra

Рівно 30 років тому, в 1991 році на автомобільному небокраї засяяла нова «зірка»: світу явилася новинка Opel Astra! Цей автомобіль успадкував традицію привнесення інновацій в клас компактних автомобілів, він зробив високі технології доступними широкому загалу: все за заповітами славного предка Opel Kadett. Разом зі своїм попередником і більше, ніж будь-яка інша модель, новинка Opel Astra є послом змін від Бренду Opel для всіх людей!

Кожне нове покоління Opel Astra приносить сміливий і виразний дизайн, динамічний і пустотливий характер водіння, інноваційні технології, німецька якість і точність. Так було в минулому, так є сьогодні – і так буде в майбутньому!

У ногу з часом: перше покоління Opel Astra (F), дебют 1991 року

Коли в 1991 році відбулася прем’єра першого покоління Opel Astra, світ перебував в стані глобальних змін. І нове покоління моделі С-класу від Бренду Opel повністю втілило в собі «дух змін». Автомобіль був спадкоємцем моделі Kadett, але отримав нове ім’я Astra (як для Бренду Opel, так і для його британського двійника під Брендом Vauxhall).

1991 Opel Astra

Нове ім’я повинне було уособлювати глобальні зміни і тягу до інновацій. Наприклад, до використання безлічі недавно розроблених систем безпеки: переднатяжувачі передніх ременів безпеки, надувні подушки безпеки, тд. Крім того, новинка Opel Astra також орієнтувалася на нові екологічні вимоги. При створенні автомобіля особлива увага приділялася високому рівню вторинної переробки матеріалів, що дозволяло реалізувати ідею замкнутого кругообігу сировини.

Покупці кинулися в автосалони дилерів! У період з 1991 по 1997 рік Бренд Opel виробив близько 4,1 мільйона автомобілів і новинка Opel Astra (з кодовим позначенням F, яке не стали міняти щодо історії Kadett) вмить стала бестселером Бренду!

Голлівуд і Рюссельсхайм: друге покоління Opel Astra (G), дебют 1997 року

Успіх Opel Astra F задав новий рівень і поставив нові виклики для творців наступного покоління моделі. І коли прийшов час «творити», інженери Opel вирішили діяти максимально нестандартно в пошуках нових джерел натхнення і нових технологій. Наприклад, команда стилістів створювала Opel Astra G за допомогою фільму «Парк Юрського періоду»!

Opel Astra G, 1998

Звичайно, це не означає, що модель була клонована з ДНК динозавра. Це означає, що дизайнери і стилісти використовували програму автоматизованого проектування під назвою ALIAS, яка спочатку була розроблена для комп’ютерних анімаційних фільмів, таких як відомий голлівудський блокбастер того часу. Сучасне програмне забезпечення дозволило команді працювати над новою моделлю в віртуальному тривимірному середовищі, що благотворно позначилося на ретельності проектування автомобіля.

Зірка з народження: третє покоління Opel Astra (H), дебют 2003 року

У підсумку «блокбастером автомобільного ринку» стало також і наступне покоління моделі – в 2003 році дебютувала радикальна новинка Opel Astra H зі сміливим, інноваційним дизайном.

Під час прем’єри моделі третього покоління на Франкфуртському автосалоні авторитетний німецький автомобільний журнал «Auto motor und sport» проводив опитування своїх читачів на тему самого незабутнього, цікавого автомобіля компактного класу. І новинка Opel Astra H вмить перемогла з переважною більшістю голосів – близько 52% з числа всіх тих, хто проголосував!

Більше інновацій: четверте покоління Opel Astra (J), дебют 2009 року

Здивувалися індексації моделі? Четверте покоління бестселера Opel пропустило букву «I», щоб позначення часом не сплуталось з цифрою «1». Таким чином, новинка Opel Astra J в 2009 році ніби пройшла відразу подвійний цикл поновлення моделі. І це знайшло своє відображення в переліку використаних передових технологій!

Opel Astra J

Маса інновацій була успішно запозичена у моделі середнього класу Opel Insignia і вперше перенесена в сегмент компактних автомобілів С-класу. Наприклад, завдяки фарам AFL + новинка Astra могла підсвічувати повороти в темний час доби. А фронтальна камера Opel розпізнавала дорожні знаки і попереджала водіїв про ненавмисному виїзді зі своєї смуги руху.

Титул «Автомобіль Року» і матричні фари Intelli-Lux LED®: п’яте покоління Opel Astra (K), дебют 2015 року

Висвітлюючи шлях до успіху! Саме такий девіз найкраще описує новинку Opel Astra K, яка явно виділялася своєю інноваційної світлотехнікою. Це був перший автомобіль в класі, який отримав адаптивні матричні фари Intelli-Lux LED®, які до цього зустрічалися тільки на розкішних, дорогих, преміальних автомобілях вищих класів.

Крім того, новинка могла запропонувати ергономічні передні сидіння з сертифікацією AGR (Aktion Gesunder Rücken, «Кампанія за здорову спину»). Причому ці сидіння можна було додатково поліпшити за допомогою функцій вентиляції або масажу. Додайте потужні і економічні мотори, а також кращого відтворення настройку шасі – і в результаті отримаєте заслужений титул «Автомобіль року в Європі 2016»!

2019 Opel Astra

Шосте покоління йде по слідах кращих: у момент 30-річного ювілею моделі (1991-2021 рр.) Зустрічайте нову генерацію Opel Astra!

З анонсом моделі 2021 року автомобіль Opel Astra переходить в шосте покоління і відкриває новий розділ своєї історії. Вперше цей автомобіль компактного класу буде доступний в електрифікованому варіанті: для новинки пропонується відразу дві версії (180 або 225 к.с.) plug-in гібрида! Крім того, автомобіль Opel Astra шостого покоління буде запропонований з високоефективними бензиновими і дизельними двигунами внутрішнього згоряння.

The new 2021 Opel Astra

Нарешті, зовсім нове покоління моделі Opel Astra також приносить і абсолютно новий дизайнерський стиль від німецького виробника: сміливе і нове фірмове «обличчя» Opel Vizor, а також повністю цифровий салон Opel Pure Panel.

Готуйтеся до яскравої зустрічі: новинка Opel Astra шостого покоління буде доступна і в Україні – починаючи вже з 2022 року!

The new 2021 Opel Astra

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Рамна конструкція і батарея від Mercedes-Benz EQS: з’явилися нові подробиці про електричний Гелендваген

Toyota випустить електромобіль bZ4X малим накладом через гарні продажі гібридних моделей