in

Оновлений кросовер Nissan Qashqai показали офіційно

У сегменті високо конкурентних кросоверів, який компанія Nissan започаткувала з появою першої моделі Qashqai, зміни відбуваються дуже швидко. З моменту виходу на ринок третього покоління Qashqai пройшло трохи більше трьох років, за які було продано понад 350 000 одиниць у Європі, і він продовжує встановлювати стандарти в сегменті кросоверів як першопроходець, який досі залишається еталоном. А для збереження своєї провідної ролі в сегменті, автомобіль зазнав повного естетичного оновлення, а також значного технологічного вдосконалення.

Новий вигляд Qashqai за рахунок оновленого екстер’єру

Новий Qashqai демонструє чітку та сучасну динаміку в оновленому дизайні.

Для створення більш ефектного враження була повністю оновлена зовнішня решітка радіатора Qashqai. Створена за мотивами візерунків стародавніх японських обладунків, відтепер вона складається з десятків глянцевих тривимірних елементів у формі «коми», вкритих чорною глянцевою фарбою, які немов пливуть у просторі між краєм капота та тримачем номерного знаку. З обох боків від центральної частини «коми» утворюють трикутну форму починаючи від нових фар і аж до точки поруч з номерним знаком, а в топ-версії вони оздоблені тисненням гарячою фольгою «сатиновий хром».

Боковини бампера пофарбовані в колір кузова, а під номерним знаком до нижніх кутів бампера проходить чорна смуга з глянцевим покриттям. Під вентиляційним отвором проходить тонкий «підборідник» в колір кузова, який додає виразності передній частині автомобіля.

Нові фари створюють ефект цілеспрямованості та присутності, а їх погляд стає ще більш різким. Відтепер вона оснащена адаптивним модулем дальнього світла, який доповнено меншим блоком для більш широкого розподілу променів, що покращує видимість в умовах недостатньої освітленості та туману. Денні ходові вогні складаються з п’яти невеликих лінз, розташованих під основною лінзою, які повторюють форму «коми» на головній решітці радіатора. Тепер денні ходові вогні огортають основну лінзу фари, з’єднуючись з тонким світловим елементом над фарою, який нагадує блок на попередній ітерації Qashqai, але тепер на його зовнішньому краю є підсвічений напис «Nissan». Елемент у верхній частині денних ходових вогнів при включенні стає поворотником і вперше оснащений послідовними поворотними ліхтарями (відповідно до версії).

Форма задніх ліхтарів залишилася незмінною, але було змінено розташування ліхтарів у блоці. Червоні ліхтарі тепер складаються з чотирьох окремих елементів, що повторюють форму «ком» решітки радіатора. Вони ніби плавають у корпусі лінзи і мають характерний відтінок червоного, так званий «супер-червоний», та надають відчуття підвищеної точності. Лінзи стали прозорими, завдяки чому краще видно освітлювальні елементи. Елемент освітлення у формі тонкого бумеранга, що обрамляє верхню частину фари, переходить у задні ліхтарі і відтепер має динамічний сигнал-індикатор.

Бампер отримав нову форму і відтепер гармонійно поєднується за кольором чорний глянцевий на версіях вищого класу або в колір кузова на новій версії N-Design.

Також, у профіль, у вищих версіях оновлений Qashqai отримує нове чорне глянцеве покриття на кузові під дверима та колісними арками

Відтепер у стандартну комплектацію середньої версії Qashqai входять нові 18-дюймові легкосплавні диски з алмазним шліфуванням. Для версій вищого класу пропонуються нові 19-дюймові легкосплавні та 20-дюймові легкосплавні диски з алмазним шліфуванням. Такий вибір вражаючих колісних дисків є одним з найширших у сегменті, завдяки чому Qashqai набуває додаткового виміру в оновленому дизайні, що привертає увагу.

Палітра Qashqai доповнена трьома новими кольорами. Новий колір Pearl White має більш чистий відтінок, який за певних умов освітлення створює ефект сяйва. На зміну попередньому чорному кольору прийшов Pearl Black з більш насиченим чорним відтінком, який візуально підкреслює геометрію Qashqai.

Відтінок Deep Ocean притягує погляд. В залежності від освітлення, він змінюється від темно-синього до металево-бірюзового. Перехожі, які звернуть на нього увагу, неодмінно почнуть сперечатися між собою: «Який колір у цього Qashqai – синій чи, може, зелений?».

П’ять варіантів кольорів Qashqai – Pearl White, Deep Ocean, Fuji Red, Magnetic Blue і Ceramic Grey – пропонуються у двоколірному виконанні, з чорним дахом для надання автомобілю більшої виразності.

Нова версія N-Design

Модельний ряд Qashqai поповнився новою версією N-Design. Створена для задоволення особливо сміливих очікувань замовників Qashqai, вона отримала унікальні естетичні риси. Ззовні у версії N-Design нижня частина кузова під дверима та колісні арки пофарбовані в колір кузова. Унікальні, повністю нові 20-дюймові легкосплавні колісні диски підкреслюють впевненість під час руху на дорозі.

Оновлене оздоблення салону

Щойно потенційні або існуючі клієнти Qashqai зможуть оцінити оновлений екстер’єр, їх інтерес тільки зросте, як тільки вони опиняться в інтер’єрі, що зазнав суттєвих змін.

У топових версіях використовується Alcantara® для оздоблення приладової панелі, вставок у дверях, підлокітників, кришки центральної консолі та навіть колінних упорів для створення більш комфортної атмосфери в салоні автомобіля.

Нові матеріали з візерунками прикрашають центральну консоль навколо перемикача передач та декоративну вставку між верхньою панеллю приладів і бардачком, підкреслюючи увагу до кожної деталі, яка лежить в основі японської майстерності.

У трьох топових версіях Qashqai з’явилося оновлене оздоблення сидінь, завдяки чому вони виглядають ще преміальніше. Особливо помітною є чорна частково простьобана шкіра преміум-класу в топових специфікаціях Qashqai. У передостанній версії використовується стьобана штучна шкіра, доповнена ефектом «паленої умбри» на подушці сидіння та спинці у вертикальному положенні.

Оббивка сидінь у версії N-Design виконана з чорної шкіри зі вставками з Alcantara®. Прямо під підголівником красується спеціальне тиснення з написом Qashqai.

Додатковим виміром відчуття комфорту в салоні є наявність естетичного освітлення в версіях N-Connecta, N-Design та вище. Задля того, щоб водій (або пасажир) міг налаштувати освітлення салону відповідно до власного настрою, в ньому непомітно розміщені червоні, зелені та сині світлодіоди. У двох топових версіях світлодіоди також розташовані в задній частині салону, щоб задовольнити вимоги всіх пасажирів.

Керувати налаштуваннями освітлення можна за допомогою центрального мультимедійного екрану.

«Новий Qashqai отримав більш технічний, текстурований і привабливий зовнішній вигляд з великою кількістю деталей. На створення нового обличчя нас надихнули традиційні костюми японських воїнів, в яких майстерність поєднується з м’язистістю. Бездоганна інтеграція переднього та заднього освітлення, що справляє технічне і чітке враження, стала результатом кропіткої співпраці з нашими колегами. Внутрішні матеріали та естетичне освітлення ще більше покращують комфортну атмосферу салону. Ми абсолютно переконані, що покупці кросоверів будуть у захваті від результатів», – зазначив Метью Вівер, віцепрезидент Nissan Design Europe.

Новітні технології

Розвиток автомобільної індустрії зараз безпосередньо пов’язаний з досягненнями в галузі цифрових та обчислювальних технологій. І в цьому напрямку в новому Qashqai використано досягнення цих технологій, щоб забезпечити ще більш інтуїтивно зрозуміле та комфортне щоденне керування автомобілем.

Суттєво вдосконалено одну з найпоширеніших функцій Qashqai. Around View Monitor [AVM] є фірмовою технологією Nissan, яка з’явилася ще у 2007 році.

При виборі задньої передачі поєднуються зображення з чотирьох зовнішніх камер для створення проєкції автомобіля з висоти пташиного польоту, що забезпечує максимально впевнене паркування. У оновленій технології AVM використовуються чотири камери, які забезпечують надзвичайно чітке зображення за будь-якого освітлення.

Відтепер система AVM має функцію 3D, що дозволяє водієві бачити автомобіль не лише зверху, але й обирати одну з восьми різних точок огляду зовнішньої камери, щоб отримати зображення спереду, ззаду, збоку або з кутів автомобіля для виявлення будь-яких потенційно небезпечних зовнішніх факторів. Вона функціонує разом із системою Nissan Moving Object Detection, яка подає звуковий сигнал при виявленні рухомого об’єкта в безпосередній близькості від Qashqai.

Крім того, завдяки функції «прозорого капота» водій бачить положення передніх коліс так, ніби дивиться на них ззаду, що дозволяє йому точно маневрувати в обмеженому просторі, як-от на багатоповерховому паркінгу, де є бетонні бордюри, які можуть пошкодити колесо. В цьому режимі за допомогою машинного навчання створюється зображення на основі даних передньої камери, а колеса накладаються на зображення, щоб створити відчуття перспективи.

Ще одна нова інтелектуальна функція AVM – «Parking Spot Location Memory», яка дозволяє водієві Qashqai запам’ятовувати паркувальні місця, які він регулярно використовує, і автомобіль автоматично розпізнає їх місцезнаходження за допомогою GPS. При цьому автомобіль запам’ятовує точну позицію, щоб кожного разу ідеально припаркуватися, зокрема, в умовах обмеженого простору.

Також технологія AVM допомагає водіям безпечно в’їжджати на дорогу зі складних виїздів в умовах обмеженої видимості. За допомогою ширококутної фронтальної камери зображення з передньої частини капота проєктується на центральний екран. Подібно до функції «Parking Spot Location Memory», в GPS-пам’яті AVM можна зберігати місця з обмеженою видимістю, щоб автоматично активувати цю функцію безпосередньо перед розв’язкою.

Деякі зміни відбулися в дизайні візуальних зображень на інформаційному TFT-екрані водія позаду керма. Відтепер колір шкал приладів на дисплеї змінюється на червоний у режимі Sport, зелений у режимі Eco або блідо-сірий у стандартному режимі – як у «звичайному», так і в «покращеному» режимі перегляду.

Додано ще й «мінімальний» режим, який зменшує можливе відволікання уваги водія, демонструючи лише обрану передачу, режим руху та швидкість. Для Qashqai з технологією e-POWER відображення потоку енергії стало доступним у «звичайному» режимі перегляду.

«Новий Qashqai отримав низку технологічних оновлень. Починаючи з камери кругового огляду нового покоління, яка стане в пригоді нашим клієнтам щодня, і закінчуючи підтримкою Google, що дозволяє Qashqai легко інтегруватися в цифрове життя наших клієнтів. Прагнення компанії Nissan до впровадження інновацій засноване на інтуїтивно зрозумілому користувацькому досвіді та справжній зручності. Ці пріоритети знайшли своє втілення в новому Qashqai», – сказав Девід Мосс, старший віцепрезидент з питань досліджень і розробок у регіоні (Африка, Близький Схід, Індія, Європа та Океанія).

Оновлені сучасні системи допомоги водієві

Комплекс систем допомоги водієві зазнав значних змін, і тепер дозволяє покращити його пильність та оперативність втручання задля максимального комфорту.

По-перше, були перекалібровані функції автономного екстреного гальмування, щоб посилити виявлення ризиків і швидше реагувати в разі можливого зіткнення. Зокрема, це стосується таких функцій, як Front Emergency Brake, Pedestrian Front Emergency Brake, Front Emergency Brake Cyclist, а також функції інтелектуального екстреного гальмування.

У разі екстреного гальмування вмикається аварійний сигнал зупинки. Це викликає миготіння задніх стоп-сигналів, щоб привернути увагу транспортних засобів, що рухаються позаду. Сигнал активується при різкому гальмуванні на швидкості понад 60 км/год.

Відтепер при запуску Qashqai автоматично активується система екстреного утримання в смузі руху Emergency Lane Keeping System. На швидкості понад 60 км/год вона активує системи попередження про зміну смуги руху Lane Departure Warning та запобігання сходу зі смуги руху Lane Departure Prevention. Коли система виявляє, що автомобіль знаходиться занадто близько до розподільчої смуги або узбіччя, вона попереджає про це шляхом вібрації керма.

Система контролю швидкості Intelligent Speed Assistance, що дозволяє водієві налаштувати автомобіль відповідно до встановленого обмеження швидкості, за допомогою камери для фіксації дорожніх знаків обмеження швидкості, а також даних GPS, зазнала змін. Якщо водій перевищує швидкість, його увагу вже звично привертає миготливий значок, але тепер він подає попереджувальний звуковий сигнал, якщо водій не знижує швидкість.

Ще одним нововведенням в новому Qashqai є швидкий і простий режим допомоги водієві Driver Assist Custom Mode, який дозволяє оперативно налаштувати необхідний рівень втручання різних технологій допомоги відповідно до власних вподобань. Це відбувається у два етапи з використанням кнопки контекстного меню на лівій спиці керма та кнопки «Ok».

Інтегровані сервіси Google

Новий Qashqai став першим автомобілем в європейському сегменті Nissan з інтегрованим набором сервісів Google, що забезпечує майже повне поєднання цифрового життя клієнта з його автомобілем.

В новому Qashqai використовуються Карти Google, і після реєстрації в особистому обліковому записі Google водії можуть отримати доступ до своїх улюблених місць та цікавих об’єктів. Таким чином зменшується залежність від мобільного телефону та мережі стільникового зв’язку. Оновлення «по повітрю» гарантують, що інформація на карті завжди актуальна.

Голосовий помічник Google Assistant дозволяє водієві користуватися гучним зв’язком у дорозі. Наприклад, водій може сказати «Привіт, Google», щоб увімкнути систему вентиляції, підігріву сидінь і лобового скла або прокласти маршрут до наступного пункту призначення. Крім того, водії мають можливість говорити по телефону та прослуховувати аудіоінструкції, не відволікаючись від дороги.

Водії також отримують доступ до екосистеми додатків, які можна завантажити з Google Play. Вони можуть комфортно прослуховувати улюблену музику, подкасти, аудіокниги тощо прямо у своєму автомобілі.

Для більшого комфорту водія оновлення підключених сервісів Nissan стежитиме за станом Qashqai від його імені. Система нагадає клієнту, якщо він забув замкнути автомобіль, або зачинить вікна, якщо вони залишаться відкритими ще хвилину після зупинки двигуна. Користувачі можуть зачинити вікна та замкнути автомобіль за допомогою додатку для смартфону. Вони також отримають сповіщення в разі пошкодження автомобіля або його евакуації. Якщо виникне підозра на крадіжку, автомобіль можна заблокувати, а за допомогою стороннього постачальника Nissan повідомити правоохоронні органи про викрадення, щоб повернути його – навіть за кордоном.

Так само власники Qashqai, які мають підписку на тарифний план, можуть користуватися системою розумного дому Amazon Alexa. Користувачі можуть спілкуватися з Amazon Alexa у своєму Qashqai. За допомогою Alexa можна замовити музику, послухати новини, дізнатися погоду, керувати пристроями розумного будинку та багато іншого.

«Вбудований Google у новому Qashqai відображає дух інновацій Nissan. Впровадження цього набору цифрових технологій також відповідає інтересу наших клієнтів до інтеграції в автомобілі зручних функцій, якими вони користуються зі своїх смартфонів», – зазначив Гійом Пеллеро, регіональний віцепрезидент з питань електрифікації та підключення, а також нового напрямку з питань доходів, маркетингу та трансформації продажів Nissan в регіоні AMIEO (Африка, Близький Схід, Індія, Європа та Океанія).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Українці створили унікальний кабріолет на базі електромобіля Tesla Model 3

Dongfeng планує виробляти понад 100 000 електрифікованих авто в Італії щороку