Компанія Bosch розробила нову функцію Help Connect, що автоматично визначає момент ДТП, використовуючи інтелектуальні алгоритми оцінки прискорень і положення в просторі.
Це відбувається завдяки доступу до різних датчиків і гіроскопів, вбудованих у смартфон користувача.
Таким чином Help Connect поєднує автоматичне визначення аварійної ситуації з функцією виклику екстрених служб і персональною системою швидкого реагування.
Тобто в разі надзвичайної ситуації додаток автоматично сповіщає екстрені служби й оперативно направляє їх на місце події. Це допомагає зменшити час очікування допомоги та потенційно врятувати життя.
Наразі доступні два додатки – COBI.Bike від Bosch eBike Systems для велосипедистів і Calimoto для мотоциклістів.
«Ми активно працюємо над інтеграцією нашого інтелектуального рішення в інші додатки. За допомогою відповідних алгоритмів Help Connect хочемо перетворити персональні мобільні пристрої на янголів-охоронців, які рятують життя в будь-яких умовах – на дорозі, під час занять спортом або вдома», – зазначив голова правління Bosch доктор Фолькмар Деннер.
Варто зазначити, що у додатках COBI.Bike і Сalimoto алгоритми визначення ДТП, за допомогою вбудованих у смартфон датчиків аналізують поздовжню та кутову швидкість, а також прискорення. Більшість сучасних смартфонів мають у своїй конструкції все необхідне для коректної роботи функції Help Connect. Перед поїздкою смартфон необхідно закріпити на кермі двоколісного транспортного засобу та запустити відповідну програму. Help Connect працює з усіма пристроями на платформах Android (від 6 версії та вище) та iOS (11 і вище).
У разі події функція використовує мобільні дані смартфона, надсилає до цілодобового кол-центру Help Connect інформацію про місцеперебування, серйозність удару, а також збережену раніше інформацію про особливості здоров’я користувача. Після цього співробітники кол-центру, які пройшли спеціальну підготовку, спробують зв’язатися з людиною, що потрапила в аварію.
Наразі функція Help Connect вже доступна користувачам у Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Ірландії, Іспанії, Італії, Люксембурзі, Нідерландах, Франції та Швейцарії. Cпілкування може відбуватися двома мовами – англійською або німецькою.
У випадку, коли особа не реагує на дзвінок, а інформація з датчиків свідчить про серйозне ДТП, оператор миттєво сповіщає екстрені служби. Опціонально оператор також може спробувати зв’язатися з близькими родичами та друзями потерпілого. Звичайно, користувач також може викликати екстрені служби самостійно в будь-який час.
Спеціально для мотоциклістів Bosch розробив автоматичну систему визначення ДТП, яка може бути вбудована в конструкцію самого мотоцикла. В цьому випадку функція Help Connect буде отримувати дані від блоку IMU (система гіроскопів, яка визначає переміщення та прискорення транспортного засобу в різних площинах), вбудованого в фірмову систему стабілізації Bosch MSC.
«Help Connect розроблялася як відкрита IoT-екосистема. Таким чином будь-який пристрій з необхідним набором датчиків може стати особистим янголом-охоронцем, – коментує доктор Деннер. – Наприклад, стартап Tocsen наразі інтегрує функцію Help Connect у захисний шолом. Також ми розробляємо власні інтелектуальні рішення для дому, що дозволяють інтегрувати функцію Help Connect. Наприклад, як доповнення до протипожежної сигналізації та системи захисту від проникнення. Ця функція також буде стежити за споживанням води в будинках майбутнього».
Як раніше повідомляв Autogeek, Bosch розробили віртуального помічника, який допомагає водієві зберігати пильність та протидіяти втомі
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: