in

Мешканці Сан-Франциско пожалілися на роботаксі Waymo, які надто суворо дотримуються ПДР

У безпілотних автомобілів Waymo виникли проблеми з розворотом на одній з вулиць Сан-Франциско.

Як з’ясувалося у ході програми тестування, про розширення якої Waymo, дочірня компанія холдингу Alphabet Inc, (Google), оголосила в серпні цього року, що безпілотники щодня без будь-якої причини заїжджають на 15 Avenue, тупикову вулицю в Сан-Франциско. Зі слів місцевих мешканців, це відбувається і вдень, і вночі. Іноді в цьому місці збираються по кілька безпілотників, що призводить до утворення пробок і зайвого шуму, особливо в нічний час. В окремі дні там з’являється до 50 автомобілів і вони не привозять, і не забирають пасажирів. Щоб направити роботаксі по потрібному маршруту, операторам доводиться переходити на ручне управління.

Така поведінка робомобілів, а це обладнані п’ятим поколінням системи Waymo Driver електричні кросовери Jaguar I-Pace, виглядає досить дивно. Крім того, на кожному з них встановлено по п’ять лідарів та радарів. Також в компанії заявляють про видатні здібності розпізнання. Наразі автомобіль може ідентифікувати знак STOP з відстані 500 метрів. Нагадаємо, Waymo та інші компанії в розробці технологій автономного водіння покладаються на лідари та HD-картографію, тоді як Tesla спирається на нейромережі та машинний зір.

У Waymo таку «тягу» до 15 Avenue пояснюють тим, що роботаксі просто дотримуються правил дорожнього руху. На одній із сусідніх, так званих Slow Streets (повільні вулиці), діє обмеження руху транспортних засобів через певні житлові райони. Вулиця, на яку продовжують повертати автомобілі Waymo, примикає до однієї з цих Slow Streets.

«Ми продовжуємо адаптуватися до постійно змінюючихся правил дорожнього руху Сан-Франциско. В цьому випадку автомобілі, що їдуть по 15-й авеню до Північної Каліфорнії, повинні робити розворот через наявність покажчиків Slow Streets у районі Lake. Так що система Waymo Driver дотримується тих самих правил дорожнього руху, яким має слідувати будь-який автомобіль, керований людиною», – йдеться в офіційній заяві Waymo.

Як раніше повідомляв Autogeek, наляканий дорожніми конусами безпілотник Waymo втік від своїх розробників.

За матеріалами: The Verge

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

JEEP стає частиною концерну Stellantis Україна: що це означає для бренда

Запітнівають вікна: на що звернути увагу під час обслуговування клімат-системи