in

Китайські електромобілі можуть шпигувати за власниками та надсилати дані до Китаю: подробиці

Торговельна війна між США та Китаєм загострюється. Адміністрація президента США Джо Байдена попередила, що електромобілі з Китаю можуть становити “значний ризик національній безпеці”, оскільки величезна кількість даних, які вони збирають, може надсилатися до Китаю.

Міністр торгівлі США Джина Раймондо заявила, що електричні та автономні транспортні засоби “збирають величезну кількість інформації про водія, місцезнаходження транспортного засобу, оточення автомобіля”.

Білий дім також готує окрему постанову, щоб запобігти доступу іноземних компаній до “дуже конфіденційних” персональних даних.

Китайський оглядач Руан Цзяці, однак, розкритикував цей крок, заявивши, що заяви Раймондо дискредитують китайських виробників електромобілів. За його словами, справа не у ворожості, а лише у митах. BYD, наприклад, досягла величезного успіху в Європі та Латинській Америці, але уникала США через 25% мита, запроваджені адміністрацією Трампа на китайські автомобілі в 2019 році.

У грудні минулого року Міністерство фінансів США опублікувало новий список інструкцій щодо федеральних субсидій, які виключають транспортні засоби, що містять компоненти акумуляторів, виготовлені або зібрані “іноземною організацією, що викликає занепокоєння”. З 2025 року транспортні засоби, акумулятори яких містять певні складові, видобуті або оброблені в Китаї, також не матимуть права на податковий кредит.

Минулого тижня генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що китайські виробники електромобілів “майже знищили б” інших конкурентів, якби не торговельні бар’єри.

Крім того, наприкінці грудня законодавці США прийняли закон, який забороняє Міністерству оборони купувати батареї, вироблені CATL, Envision Energy та низкою інших китайських виробників з жовтня 2027 року.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, електромобілі Audi переведуть на китайські тягові батареї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електричний мінівен Volvo EM90 почав випускатись у Китаї

Заборонить продавати дешевше: Kia контролюватиме ціни на вживані електромобілі