in ,

Ігри з дрифтом закінчилися: український пілот їде по титул чемпіона в Оман

При згадці слова «дрифт» в уяві більшості людей несвідомо постають уривки з голлівудських фільмів про перегони. Проте дрифтинг — це не вигадана історія, а один із напрямків автоспорту, що невпинно розвивається.

Сьогодні дрифт набув офіційного статусу. Чемпіонати проводяться по всьому світу, і за ними стежать сотні тисяч уболівальників на всіх континентах. Люди заповнюють стадіони, щоб на власні очі оцінити найбільш видовищний вид автоспорту.

Дрифтинг не оминув і нашу країну. В Україні одним із найяскравіших представників у цьому напрямку став Ростислав Рараговський.

Усього за два роки Ростислав вийшов на змагання світового рівня, паралельно завойовуючи нагороди на внутрішній арені. Проте ще кілька років тому ніхто й уявити не міг, що українець Ростислав Рараговський представлятиме синьо-жовтий прапор на престижних чемпіонатах у різних країнах.

Усе почалося з відвідування локальних змагань з дрифту, що проходили на автодромі «Чайка» у Києві. Саме тоді він зрозумів, що хоче спробувати себе у цьому спорті, і того ж дня придбав сертифікат на пробний урок з дрифту.

Занурившись у тренувальний процес, Ростислав показував хороші результати й незабаром почав конструювати своє перше дрифтове авто. А щоб не пропускати змагальний процес, Рараговський придбав BMW e36. У 2019 році він заявився на чемпіонат України, де потрапив до п’ятірки найкращих пілотів нашої країни.

Після заміни автомобіля в сезоні 2020, він посів друге місце на престижних змаганнях «RTR Drift Attack». Далі був тріумф на «NoMotors DriftFest», де підкорилися відразу три нагороди в різних дисциплінах.

Перемоги на міжнародній арені також не змусили на себе довго чекати. Минулого літа Ростислав Рараговський виборов перше місце в рамках чемпіонату Білорусі з дрифту в Раубичах. Після цього українець вперше дебютував на найпрестижніших змаганнях Європи «Drift Masters». Там він нав’язав боротьбу найкращим пілотам світового класу. Завдяки швидкій та агресивній їзді Рараговський став улюбленцем європейської публіки.

На цю мить Ростислав взяв участь у 10 найбільших турнірах міжнародного рівня, відвідавши 8 країн.

Попри досить скромний стаж за мірками професійного спорту, Ростислав Рараговський отримав запрошення на участь у найпрестижнішому міжнародному чемпіонаті Оману, куди вже відправив свій 1000-сильний GT-86.

Цієї зими Ростиславу знову доведеться змагатися з кращими дрифт-пілотами світу, і ми обов’язково стежитимемо за його виступами на світовій арені дрифту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Перший електричний Subaru в Європі: Solterra готовий завойовувати нові простори

Неефективний напрямок: екс-голова Renault-Nissan-Mitsubishi розкритикував перехід на електромобілі