in

Як вам таке: словацький літаючий кабріолет AirCar отримав дозвіл на перельоти

Сертифікат «льотної придатності» аеромобілю компанії Klein Vision видало Словацьке транспортне управління.

До цієї мети компанія Штефана Кляйна, автора літаючого автомобіля AeroMobil, який вийде на ринок на початку 2023 року, рухалася кілька років. Свій перший політ AirCar здійснив наприкінці 2020 року, і з того часу компанія неухильно просувається до серійного виробництва.

«Сертифікація AirCar відчиняє двері для масового виробництва дуже ефективних літаючих автомобілів. Це офіційне та остаточне підтвердження нашої здатності назавжди змінити подорожі на середні відстані», — сказав керівник групи розробників, винахідник та льотчик-випробувач професор Штефан Кляйн.

Отриманню сертифікату на польоти передувало понад 70 годин випробувань та сотні зльотів та посадок. Свій перший міжміський переліт з міжнародного аеропорту у Нітрі до міжнародного аеропорту у Братиславі AirCar здійснив 28 червня 2021 року. За штурвалом першого робочого прототипу, який після приземлення вирушив до центру словацької столиці, знаходився Штефан Кляйн. Тривав переліт 35 хвилин. На автомобілі переїзд між аеропортами, а це близько 85 км, займає вдвічі більше часу.

AirCar укомплетований 1,6-літровим чотирициліндровим двигуном BMW потужністю 142 к.с. Максимальна швидкість – 190 км/год, висота польоту – 2500 метрів.

У перспективі словацький аеромобіль зможе здійснювати перельоти на відстані до 1000 км на максимальній швидкості 300 км/ч. Роботи над прототипом із мотором потужністю 300 к.с. вже ведуться.

Терміни початку продажів та вартість AirCar не озвучуються.

Як раніше повідомляв Autogeek, літаючий автомобіль Klein Vision здійснив перший в історії міжміський переліт.

За матеріалами: Carscoops

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Фокус на екологічність: Бренд OPEL до 2028 року повністю перейде на електромобілі

Електромобілі поза конкуренцією: високі технології та літаючі авто виявилися нецікавими для відвідувачів CES 2022