in

400 км ходу за €25 000: опубліковані перші фото електромобіля Renault 5 E-Tech напередодні премʼєри

Запланований до запуску в 2024 році, Renault 5 E-Tech electric надає сучасний електричний вигляд культовому Renault 5, переносячи його в майбутнє. Напередодні офіційної презентації Renault піднімає завісу, даючи нам змогу поглянути на кілька деталей у зовнішньому дизайні серійної моделі, які є чітким натяком на її попередника.

Фари R5 є ключовою особливістю дизайну, що робить передню частину миттєво впізнаваною. Їх вирізняє не лише форма, але й позначка в центрі лінзи, що нагадує зіницю людського ока.  Цей натяк на рекламу 1972 року “Пригоди суперкара” надає сучасному R5 людський вираз обличчя.

У передній частині зник повітрозабірник, присутній на капоті історичної моделі. Щоб чітко показати, що Renault 5 E-Tech electric належить до світу електромобілів, його замінили на індикатор заряду, який утворює знакову цифру “5”, коли автомобіль повністю заряджений. Високотехнологічна функція, яка також є функціональною та цікавою, цей індикатор є чудовим прикладом доступного інтерфейсу з людським дотиком, що показує рівень заряду батареї з першого погляду.

Колісні арки створюють більш широку позицію, надаючи R5 вигляду компактного автомобіля з реальною присутністю на дорозі. Їх графічний дизайн підкреслює унікальну та миттєво впізнавану індивідуальність, що нагадує R5 Turbo.

Вертикальні задні ліхтарі мають функцію висунення бічної панелі. Ця функція сприяє покращенню аеродинамічних характеристик R5, запобігаючи виникненню повітряних турбулентностей.

Електромобіль Renault 5 E-Tech довжиною всього 3,92 м – це справжній міський автомобіль. Ідеальний для міського руху, цей повністю електричний культовий автомобіль також добре почувається за містом завдяки акумулятору ємністю 52 кВт-год, що забезпечує запас ходу до 400 км в режимі “WLTP”. Ця батарея буде першою доступною після відкриття замовлень. Друга батарея на 40 кВт-год стане доступною пізніше.

Renault 5 E-Tech electric стане першим автомобілем, побудованим на новій платформі  AmpR Small (раніше CMF-B EV), розробленій для справжнього задоволення від водіння. Багатоважільна задня підвіска, яка зазвичай зустрічається лише на автомобілях вищих класів, сприяє відмінній стабільності та зчепленню з дорогою.

Також буде доступний цілий ряд високотехнологічних рішень. Всередині автомобіля знаходиться reno, офіційний аватар Renault. Цей олюднений співводій наступного покоління забезпечить цифровий досвід, який повністю занурить користувачів у світ Renault, для отримання нових вражень від водіння та перебування в салоні.

Оснащений двонаправленим бортовим зарядним пристроєм, Renault 5 E-Tech electric стане першим серійним автомобілем з технологією V2G (“від автомобіля до мережі”). За підтримки Mobilize, технологія V2G дозволяє Renault 5 E-Tech electric постачати енергію до електромережі. Вона буде доступна спочатку у Франції та Німеччині в 2024 році, а потім у Великобританії в 2025 році. Ця технологія дозволить водіям електромобілів Renault 5 E-Tech заощаджувати гроші на зарядці та зменшити загальний рахунок за електроенергію, продаючи її назад у мережу.

Початкова ціна електромобіля Renault 5 E-Tech становитиме близько 25 000 євро, на рівні з гібридами B-сегмента. Новий автомобіль буде представлений 26 лютого наступного року на Міжнародному автосалоні в Женеві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Українці у листопаді купили 6,2 тисячі електромобілів: названі найпопулярніші моделі

Компанія Sixt прибирає електромобілі Tesla з парку прокатних авто: у чому причина