in

Електромобіль Renault Clio покажуть за два роки: що відомо про стильний хетчбек

Renault 5

Компанія Renault збирається випустити електричну версію наступного покоління міського хетбчека Clio, яка у модельній лінійці бренду займе позицію над Renault 5. Відомо, що новинка буде дещо більшою та буде орієнтована на молоді родини.

Як раніше повідомляв Autocar, Renault планує представити нове покоління Clio в 2026 році. Відомо, що електричний Clio базуватиметься на варіації нової платформи Ampr Small, яка також лежить в основі нового Renault 5, тоді як версія з двигуном згоряння продовжить використовувати архітектуру CMF-B, як і діюче покоління.

Шасі Ampr Small матиме три варіанти – для відроджених моделей Renault 4 і 5, менша версія для нового Twingo EV і збільшена версія саме для нового Clio, який буде конкурувати з Peugeot e-208 і MG 4 EV.

Незважаючи на умовно різні архітектури між електричною і бензиновою версіями, дві платформи Renault тісно пов’язані між собою – приблизно 60% компонентів перенесено з CMF-B на її електричний варіант, тому вони мають спільні ключові точки кріплення, конструкції підвіски та розміри.

За даним джерел, новинка буде приблизно на 20 мм довше, ніж Renault 5. Зрештою, джерела припускають, що наявність двох подібних електромобілів – Clio та 5 – це радше розширення вибору для клієнтів, ніж заповнення прогалини в модельній лінійці.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, Volkswagen та Renault працюють над створенням бюджетного електромобіля.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

У Нью-Йорку дозволять тестування машин на автопілоті, але за однієї важливої умови

В автопарку лише електромобілі: український каршеринг Getmancar запрацював у Молдові