in

Faraday Future нарешті запустив виробництво люксового електромобіля FF91

Американська стартап-компанія Faraday Future, хоч й із затримкою в п’ять років, поставила на конвеєр свій перший серійний електромобіль – FF91. Початок виробництва на заводі «FF ieFactory California» у Хенфорді, штат Каліфорнія, супроводжувався прямою трансляцією в соціальних мережах компанії.

Презентація FF91 відбулася ще 2017 року. Почати випуск «первістка» стартап планував у 2018 році. Серійному електромобілю обіцяли 1050 к.с. та батарею на 130 кВт•год, здатну забезпечити запас ходу 613 км, зарядку на 200 кВт та автопілот. Як заявлялося, з місця до 96 км/год FF91 здатен прискоритись за 2,27 секунди. За попередніми даними, товарний електромобіль зберіг ці параметри.

Вартість FF91 досі не озвучена, але, як заявлялося раніше, він добре позиціонуватиметься на «ринку дорогих» автомобілів. Компанія приймає замовлення на два рівні оздоблення електромобіля: FF 91 Futurist Alliance та FF 91 Futurist із передоплатою 5000 та 1500 доларів відповідно. Як заявили в компанії, комплектацію FF 91 Futurist Alliance вже розпродано.

Вже за 36 годин після старту прийому бронювань стартап заявив про більш ніж 64 тисячі презамовлень. Пізніше у компанії заявили, що мають 14 000 неоплачених бронювань та лише 401 сплачене. Незважаючи на ці скромні цифри, зі слів засновника стартапу китайського бізнесмена Цзя Ютіня, «поточні виробничі потужності сильно відстають від ринкового попиту». Про це він сказав під час запуску виробництва.

Наприкінці 2023 року Faraday планує відкрити магазин у Беверлі-Хіллз, але спочатку продажі електромобіля розпочнуться у Лос-Анджелесі, Сан-Франциско та Нью-Йорку. Потім Faraday FF91 з’явиться у Пекіні та Шанхаї.

Як раніше повідомляв Autogeek, презентовано флагманський електричний кросовер Kia EV9.

За матеріалами: Electrek

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Яким буде перший електричний кросовер Mercedes-Maybach EQS 680: опубліковано тизер

Малазійці побудували водневий кросовер Hiperon із запасом ходу 450 км: опубліковані фото