in ,

Більше половини українських водіїв задумуються про перехід на електрокар чи гібрид: як війна вплинула на звички

Війна суттєво вплинула на те, як українські водії користуються власними авто. Згідно з результатами опитування BlaBlaCar в липні 2022, в якому взяли участь понад 11 000 українських водіїв, основне завдання сьогодні — зекономити кошти. 

Майже половина українських водіїв їздять на дизелі, понад 66% хочуть або задумуються над купівлею електрокару або гібридного автомобіля. Також 42% водіїв зазначають, що стали їздити рідше через підвищення цін на пальне та надалі їздитимуть лише за нагальної потреби.

Вибір пального

Майже 50% опитаних українських водіїв є власниками дизельних автомобілів. Незважаючи на те, що ціна на дизельне пальне в Україні зараз є найвищою серед інших видів пального, легкові автомобілі на дизелі мають суттєві переваги: є більш економними у витраті палива (на 30–40%) та мають довший термін експлуатації — до мільйона кілометрів без капітального ремонту.

Ще 29% водіїв їздять на бензині, 17% користуються бензиновими автомобілями із встановленими газовими установками, 6% — автомобілі на газу і лише 1% — електромобілі.

Перехід на електрокари та гібридні автомобілі

За даними інституту досліджень ринку авто в Україні, з січня по червень 2022 року українці придбали 8,2 тисячі електромобілів. Цей показник на 29,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Підвищення зацікавленості електричними автомобілями підтверджують і результати дослідження BlaBlaCar – понад 66% українських водіїв думають про купівлю електричних або гібридних автомобілів. Серед причин, які назвали водії:

  • 41% відповідей: Зростання цін на пальне
  • 36% відповідей: Економічна вигода від користування електромобілями.

Серед електроавтомобілів, якими вже користуються на BlaBlaCar, найпопулярнішими є Nissan Leaf, Toyota Prius та Tesla.

Поїздок стало менше, переважна більшість з них — по роботі і до рідних

Для 23% водіїв частота поїздок не змінилася, а понад 42% опитаних українців зазначають, що стали їздити рідше під час війни. Серед причин вказують ріст цін на пальне (52%) та зменшення потреби в регулярних поїздках (36% респондентів).

Переважно українці їздять по роботі (58%), побачитись з близькими (46%) та за волонтерськими потребами (14%). При цьому, ці поїздки як правило на довгі дистанції між містами України (49% респондентів).

Українці планують заощаджувати

Аби зберегти кошти, українці планують частіше пропонувати спільні поїздки у власному авто — майже 60% респондентів зазначили, що хочуть частіше брати попутників в подорожі, щоб компенсувати витрати на пальне. Ще 43% водіїв зазначили, що планують суттєво скоротити поїздки на авто та планувати їх лише за потреби.

Методологія

Дослідження проводилось методом онлайн-анкетування. Відбувалося з 28 липня до 12 серпня 2022 року серед користувачів BlaBlaCar в Україні. В ньому взяли участь 11 579 респондентів.

Про BlaBlaCar

BlaBlaCar — це найбільша у світі платформа для поїздок, заснована на спільноті людей, що дозволяє понад 100 мільйонам користувачів подорожувати у 22 країни світу. BlaBlaCar використовує технології, щоб заповнити вільні місця в дорозі, об’єднуючи користувачів, які шукають поїздки з попутниками або на автобусі, і роблячи поїздки більш доступними та зручними. BlaBlaCar щорічно скорочує викиди CO2 на 1,6 млн тонн і об’єднує більше ніж 120 млн людей. Для додаткової інформації: www.blablacar.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Які електромобілі купували українці в першій половині 2022 року: ТОП-10 в усіх сегментах

Електромобілі: чому про них говорять більше, аніж купують. Статистика продажів