in

Автомобілі на автопілоті у 10 разів безпечніші, ніш за машини з водіями: дослідження

Компанія Waymo опублікувала дослідження, у якому говориться, що її безпілотні транспортні засоби Waymo Driver значно безпечніші, ніж авто з водіями. У дослідженні також зазначається, що їх експлуатація призводить до значно меншої кількості аварій і травм порівняно з еталонними водіями-людьми.

У Waymo стверджують, що кількість аварій машин на автопілоті, про які було повідомлено в поліцію, зменшилася на 57%. За весь час машини Waymo подолали майже 10 мільйонів кілометрів. У дослідженні порівнюють авто зі сходим сумарним пробігом, які експлуатувались у тій самій місцевості.

Зараз авто на автопілоті від Waymo їздять у штатах Сан-Франциско, Фінікс та Лос-Анджелес. Waymo доклала додаткових зусиль, щоб з’ясувати, якими саме повинні бути показники збоїв у кожній області, опублікувавши дослідження щодо цих розрахунків.

У компанії зазначають, що статистика з ДТП у випадку авто з водіями часто є хибною, адже люди не повідомляли про аварії, які не включають травм. На відміну від них, компанії, що займаються автономними транспортними засобами, повинні повідомляти навіть про найдрібніші аварії, щоб продемонструвати надійність автономного водіння на дорогах загального користування.

Крім того, у Waymo додають, що їх машини переважно їздять у містах, де аварії трапляються набагато частіше, ніж на трасах. Waymo опублікувала дослідження лише через день після іншого звіту від LendingTree, який стверджує, що водії Tesla мають найвищий рівень аварійності, на відміну від власних даних Tesla, які стверджують, що автопілот набагато безпечніший, ніж водії-люди.

Раніше Tesla щоквартально публікувала дані про безпеку автопілота, але припинила це робити близько року тому.

Нагадаємо, як раніше повідомляв AUTOGEEK, наляканий дорожніми конусами безпілотник Waymo втік від своїх розробників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Hyundai готує доступний електромобіль IONIQ 2: що відомо

Вибір AUTOGEEK: названі ТОП-5 найяскравіших кольорів автомобілів 2023 року