in ,

Анонсовано спільний електромобіль Nissan-Mitsubishi: це буде перший електричний кей-кар

Прем’єра електричної новинки Nissan очікується у квітні 2022 року.

Поки у кей-кара немає навіть імені, але вже заявлені деякі технічні характеристики. Відомо, що електрокей-кар укомплектують батарею ємністю 20 кВт•год, що за непідтвердженою інформацією дозволить проїжджати близько 150 км без підзарядки. Немає даних і про потужність двигуна, але очікувати більшого, чим максимально дозволені японським законодавством 64 к.с. не варто.

Цікаво, що фото майбутньої моделі, яка розробляється компанією NMKV (спільне підприємство Nissan-Mitsubishi), теж немає. Імовірно, анонсований кей-кар стане серійною версією концепту Nissan IMk Concept, яке продемонстрував нову філософію дизайну Timeless Japanese Futurism (Вічний японський футуризм) марки на Токійському автосалоні 2019 року.

Концепт, позицінувавшийся як ідеальний міський електромобіль виділявся мідним забарвленням кузова, а оздоблення елементів обвісу нагадувала про давнє мистецтво в’язання декоративних вузлів з рисового паперу мідзухікі. Передню частину концепта прикрашала фірмова V-подібна решітка з безліччю світлодіодних смуг. Такі ж смуги виконували функції задніх ліхтарів. Місце традиційних бічних дзеркал заднього виду займали камери, зображення з яких транслювалося на салонні дисплеї.

Оформлений у стилі вітальні інтер’єр був оздоблений текстилем і натуральним деревом. З традиційних елементів управління у салоні IMk збереглися кнопка запуску двигуна та важіль перемикання передач. Управління усіма іншими функціями було винесено на два безрамкових проекційних дисплеї, що «зависають» над передньою панеллю.

Не виключено, що деякі з цих рішень з’являться у анонсованого електрокаром-кара. Очікується, що на японському ринку він коштуватиме трохи більше, чим 18 000 доларів.

Як раніше повідомляв Autogeek, Nissan нарощує темпи електрифікації.

За матеріалами: InsideEVs

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Корпорація Xiaomi створила окремий підрозділ з виробництва електромобілів – Xiaomi EV

Тотальна електрифікація марки Lotus: перші чотири моделі випустять вже за п’ять років