Компанія планує запустити нову технологію у комерційну експлуатацію до 2030 року.
Японська компанія Toshiba розробила нове покоління прозорих сонячних батарей на базі оксиду міді (Cu2O). Зі слів представників компанії, ефективність нової батареї складає рекордні для такого типу акумуляторів 8,4%. Якщо встановити таку комірку над кремнієвою (Cu2O-Si) загальна ефективність модуля досягне 27,4%. Для порівняння, колишній рекордний показник будь-якого типу кремнієвих елементів – 26,7%.
Як з’ясувалося у ході тестів, встановлені на даху та капоті фотоперетворювачі Toshiba здатні за день збільшити запас ходу електромобіля на 35 км, а оскільки в середньому водій проїжджає 15-20 км на день, то теоретично необхідність у підзарядці батареї від розетки зникає.
Свою першу сонячну батарею на основі оксиду міді Toshiba розробила у 2019 році. Тоді загальний ККД «бутерброду» (прозорого верхнього осередку та звичайного нижнього) складав 23,8%. За два роки розробникам удалося підвищити ефективність до 27,4%. До 2030 року ККД планують підвищити до 30%. У цьому випадку встановлені на даху та капоті фотоелектричні модулі загальною площею 3,33 кв. метри за день під сонцем забезпечать до 39-40 км додаткового пробігу.
Як раніше повідомляв Autogeek, Toshiba та Fuji Electric нарощують обсяги виробництва мікросхем для електромобілів.
За матеріалами: Drom
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: