Кількість електромобілів у світі невпинно росте – за даними фахівців, вже до 2040 року частка автівок на електротязі у всьому світі складе 57% від загального числа світових продажів легкових авто.
Більше того, вже за декілька років вартість електромобілів та авто з ДВЗ зрівняється.
Тож не дивно, що більшість автовиробників роблять ставку на електромобілі й переробляють свої підприємства, щоб вони були пригодими для випуску саме такого транспорту.
При цьому компанії розташовують свої заводи на всіх континентах, зокрема, в Європі. Однак поки такі підприємства з’являються в більш розвинених країнах, а Україні ж лишається тільки сподіватися.
Хоча в нашій країні вже неодноразово заявляли про розробку транспортних засобів на електротязі, зокрема, електробусів.
Більше того, Україна вже робить реальні кроки зі створення стимулів для розвитку виробництва електротранспорту в країні. Йдеться про звільнення від ПДВ та ввізного мита з 2021 до 2028 року обладнання та комплектуючих для виробництва електротранспорту (легкові авто, електробуси, електровантажівки і спецавто).
Також пропонується до кінця 2033 року звільнити від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для транспорту (за винятком тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також підприємства автопрому, реалізують електрокари власного виробництва.
«Україна має реальні шанси виграти для будівництва наступної Гігафабрики з виробництва електромобілів на Житомирщині або «наноферми» з виробництва енергосховищ під Кривим Рогом», – впевнений Роман Опімах, голова Державної служби геології та надр України.
Також варто згадати, що у вересні минулого року Верховна Рада в першому читанні ухвалила відповідні законопроекти про внесення змін до Податкового (№3476) і Митний (№3477) кодекси.
«З урахуванням переваг, отриманих в рамках зони вільної торгівлі з ЄС, Україна може стати провідним майданчиком для виробництва електротранспорту, комплектуючих до нього для європейського авторинку», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту №3476.
Окрім того, в рамках Національної транспортної стратегії до 2030 року заплановано повністю перевести весь міський громадський транспорт на електротягу і створити відповідну інфраструктуру.
Також Україна хоче залучити інвесторів для будівництва заводу з випуску електромобілів. Проте великі індустріальні інвестори зараз приходять тільки в разі надання дуже істотних пільг. Зокрема виробник електромобілів Tesla – прихід компанії в будь-яку країну є жаданої мрією, однак це передбачає надання податкових та інших пільг.
Все це свідчить про те, що Україна вже зовсім скоро буде готова до зведення на своїй території заводів, де будуть виробляти транспорт на електротязі.
Як раніше повідомляв Autogeek, вже за десять років Україна може повністю перейти на міський громадський електротранспорт.
За матеріалами: gmk.center
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: