in

Зелені номери, штрафи та нові дорожні знаки: як підтримуватимуть електромобілі в Україні з 2020 року

Українці, купуючи автомобілі, все більше віддають перевагу транспортним засобам на електротязі.

Це можна пояснити не лише бажанням зменшити кількість шкідливих викидів, а й пільговими умовами, які діють при купівлі “зелених” автомобілів.

Однак на початку 2020 року набув чинності закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”, який повинен збільшити популярність електротранспорту.

Документ передбачає внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону України “Про дорожній рух”, тобто права водіїв електромобілів тепер будуть законодавчо захищеними й вони матимуть повний доступ до зарядних станцій для електромобілів.

Окрім того, в закон додали нові частинами в статті 122 КУпАП та 152-1 КУпАП. Відповідно з ними, водіям звичайних транспортних засобів заборонено зупинятися на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише електромобілям. В разі порушення закону, водіїв будуть штрафувати на суму від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

Також необхідно буде оплатити такий самий штраф й в разі паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування електромобілів.

Ще одним нововведенням буде запровадження для електромобілів спеціальних номерів із зеленим кольором шрифту та нових дорожніх знаків: “Для електромобілів”, “Крім електромобілів”, “Станція зарядки електромобілів”.

Як раніше повідомляв Autogeek, українці протягом 2019 року зареєстрували 7 542 автівок, які працюють виключно на електричній тязі.

За матеріалами: mvs.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Ikarus повертається на ринок та показав перший електробус марки

За крок до серійного виробництва Aston Martin відмовився випускати електромобіль Rapid E