in

Загальноєвропейська заборона: одразу декілька країн ЄС відмовляться від ДВЗ-авто до 2030 року

Данія заручилась підтримкою 10 країн Європейського союзу та запропонувала повністю відмовитись від дизельних і бензинових автомобілів до 2030 року.

Щоб реалізувати цей план датська влада пропонує розробити спеціальну стратегію та заборонити продаж машин з ДВЗ на рівні країн-членів ЄС.

Ситуацію з боротьбою проти кліматичних змін обговорили учасники зустрічі міністрів навколишнього середовища в Люксембургу.

Новий президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен поставила перед собою ціль до 2050 року зробити Європу першим кліматично нейтральним континентом. Датська делегація на цій зустрічі говорила про те, що досягти поставленої мети можна в тому числі і за рахунок відмови від авто з ДВЗ.

В Євросоюзі планують до 2030 року на 40% скоротити викиди шкідливих речовин в атмосферу, а до 2050 року цей показник має рівнятись нулю.

Глава міністерства з питань клімату та енергетики Данії Ден Йоргенсен після цієї зустрічі заявив, що на рівні країн ЄС потрібно досягнути домовленості про заборону продажу нових авто з ДВЗ. Якщо цього не вдасться реалізувати, то потрібно хоч деяким країнам дозволити ввести таке правило.

“План А полягає в тому, щоб зробити це загальноєвропейською забороною”, – додав він.   

Як раніше повідомляв Autogeek, британський уряд планує інвестувати більше 500 мільйонів фунтів стерлінгів (616 мільйонів доларів) в зелені технології. Ця сума піде на втілення в життя декількох проектів.

По матеріалах: reuters.com.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Електромобільний бум в Україні: підприємці масово переходять на електрокари

Знай наших: енергоефективні тролейбуси допомогли Вінниці отримати відзнаку Єврокомісії