in ,

Перший електромобіль з’явився в Україні у 1895 році: отримано документальні підтвердження

Перші електромобілі почали зʼявлятися в Україні не 10 і навіть не 20 років тому. Ба більше – поява першої автівки на електротязі на території України зафіксована навіть не у XX сторіччі.

Вперше про електричний екіпаж на українських дорогах газета «Одеські новини» повідомила 10 (22) жовтня 1895 року. Автор статті писав, що через його появу на вузьких та багатолюдних вуличках Одеси стане небезпечно. Кому він належав, невідомо.

Як з’ясували експерти Історичного Автоклубу, електромобіль був і у мера Одеси Григорія Маразлі. Яким моделям віддавали перевагу першим власникам електроекіпажів, з’ясувати не вдалося. Але є пізніші фото. На одному з них американський Waverley Type 21/22, який належав ще одному одеситу І.Л. Канельському. Номерні знаки #80 на свій електричний екіпаж він отримав 1911 року.

Але не всі автомобілісти тих років надавали перевагу імпорту. Одесит Іполит Романов створював власні електромобілі. У 1898 році спільно з каретною фабрикою Фрезе він побудував перші екземпляри своїх електромобілів та електробуса. Електромобіль Романова був оснащенний електродвигуном та батреєю його власної розробки й розвивав швидкість 35-40 км/год та мав запас ходу 60 км. Для порівняння американський Waverley Type 21/22 із 3,0-сильним електродвигуном розганявся до 24 км/год.

Пізніше в історії українського електротранспорту настала 100-річна перерва, яка перервалася лише на кілька років. У 1951 році Львівський автобусний завод випустив партію електричних фургонів ЛАЗ-750 та 751, які працювали на пошті до 1958 року.

Як раніше повідомляв Autogeek, в Україні зросла частка електромобілів серед усіх придбаних авто у лютому.

За матеріалами: Oleg Omelnytskiy

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Стали відомі українські ціни на новий крос-седан Citroen C4 X

Перший турецький електромобіль Togg готовий надійти у продаж за ціною від $50 000