in

Вивели каршеринг на новий рівень: Bosch створив технологію, яка дозволяє підтримувати ідеальний стан прокатних автомобілів

Користувачі каршерингових сервісів очікують, що автомобілі, які вони отримують, будуть чистими та в хорошому стані. Завдяки новим рішенням Ridecare від Bosch, провайдери каршерингових сервісів незабаром зможуть забезпечувати максимальну якість послуг.

Головне завдання нової технології – зробити поїздки користувачів ще безпечнішими та приємнішими. Перші базові функції системи Ridecare – визначення пошкоджень автомобіля та диму в салоні. Для цього Bosch поєднала в одному пристрої набір сенсорів, а також можливість підключатися до хмарного сервісу для аналізу даних, що використовує ШІ. Нове рішення дозволяє провайдерам каршерингових сервісів отримувати в реальному часі важливу інформацію про стан автомобіля у легкій для сприйняття формі. Після чого оператор може оперативно прийняти рішення про ремонт або хімчистку автомобіля, якщо це необхідно.

«Головний спосіб досягти задоволеності користувачів каршерингових сервісів – зробити так, щоб усі поїздки були максимально безпечними та приємними. Рішення Ridecare від Bosch допоможе покращити досвід користувача під час короткострокової оренди автомобілів», – коментує новинку член ради директорів Robert Bosch GmbH Харальд Крегер.

Наразі концерн веде пілотні проєкти щодо впровадження нової технології спільно з найбільшими каршеринговими провайдерами в Азії, Північній Америці та Німеччині, метою яких буде серійне виробництво нових датчиків.

Ridecare = прозорість

Більшість користувачів фотографують видимі пошкодження автомобіля, проте провайдери каршерингових сервісів найчастіше стикаються з тим, що вартість таких ремонтів, здавалося б, невеликих пошкоджень може бути високою. Ще один великий привід для незадоволення клієнтів – оренда автомобіля, в салоні якого потай курив попередній водій. Завдяки системі Ridecare Bosch може надавати провайдерам точну інформацію щодо обох проблем: набір сенсорів, встановлених у автомобілі, відстежує дим сигарет, а також пошкодження автомобіля в момент ДТП.

«Рішення Bosch вперше в автомобільній індустрії комбінує у серійному виробництві можливості відстеження та пошкоджень при ДТП, і сигаретного диму», – розповідає Харальд Крегер.

Датчики нової системи настільки точні, що вони можуть визначати пошкодження не лише під час ДТП, але й при наїзді на перешкоду, наприклад, під час паркування. У тому числі система Ridecare може визначати пошкодження в момент, коли інші водії
скоюють зіткнення з припаркованими та неактивними на момент ДТП каршеринговими автомобілями.

Bosch поєднує штучний інтелект з інтернетом речей

Інноваційне рішення від Bosch являє собою невелику коробку з датчиками, вбудовану в лобове скло з внутрішнього боку, а також інтелектуальне програмне забезпечення, що аналізує дані в хмарі. Коли інформація від датчиків передається в хмару, ШІ Bosch аналізує її, щоб оцінити рівень пошкоджень автомобіля та класифікувати їх для подальшої передачі даних оператору каршерингового сервісу. Інтелектуальні алгоритми зіставляють різні дані, від швидкості та траєкторії руху транспортного засобу до погодних умов.

У результаті провайдер каршерингового сервісу може визначити, якого типу ушкодження – чисто косметичне чи воно все-таки впливає на характеристики транспортного засобу та вимагає негайного втручання та ремонту. Аналіз за допомогою ШІ також дозволяє точно визначити, яка область автомобіля була пошкоджена. Якщо згодом зіставити ці дані з фотографіями пошкоджень, оператори каршерингових сервісів також зможуть оперативно визначати вартість ремонту.

Цифрове рішення для керування парком транспортних засобів

Провайдерам каршерингових сервісів дуже важливо вести швидкий і прозорий облік пошкоджень усіх транспортних засобів, які є в парку, оскільки це єдиний спосіб зменшити простої та покращити клієнтський сервіс. Попри зниження попиту під час пандемії коронавірусу, експерти прогнозують стрімке зростання ринку каршерингу. Сьогодні ринок послуг мобільності, що дозволяють відмовитися від особистого транспорту, оцінюється в 127 мільярдів доларів у одній лише Європі. Консалтингова агенція Strategy& вважає, що до 2035-го року ця цифра може зрости до 549 мільярдів доларів.

Як раніше повідомляв Autogeek, каршеринговий сервіс Getmancar запустив оренду електромобілів у Києві та Дніпрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

«Еталон» спільно з китайцями налагодить виробництво електробусів у Чернігові: деталі угоди

Відео дня: Tesla Model Y помірявся силами з поліцейським Ford Explorer