in ,

Відео дня: сотня за 2 секунди та розворот на місці – у Tesla Model S Plaid з’явився конкурент із Китаю

Китайський Zeekr представив електромобіль здатний конкурувати з Tesla Model S Plaid – Zeekr 001 FR. Літери «FR» у назві модели – це акронім від «Future Roads» («Дороги майбутнього»). Як підкреслюють у компанії, незважаючи на те, що основою для нього став «первісток» бренду «001», це повністю новий автомобіль.

Зовні він відрізняється кузовним обвісом, більшіть деталей якого виготовлена із карбону. Зокрема, передній сплітер, корпуси бокових дзеркал, активне заднє антикрило та дифузор. Але основна відмінність «під капотом». Zeekr 001 FR оснащений чотирма електродвигунами совокупною потужністю 1265 к.с. Тоді як базовий спорткар, навіть у «зарядженій» модифікації використовує два двигуни.

За даними виробника, з місця до 100 км/год 001 FR прискорюється за 2,07 секунди та розвиває максимальну швидкість 280 км/год. Зупинятися з такої швидкості йому допомогає спортивна гальмівна система з карбон-керамічними дисками Brembo та 10-поршневими супортами AP Racing спереду й 4-поршневи ззаду.

Але головна його «фішка» – здатніть розвертатися на місці, яку виробник продемонстрував у відео. Реалізувати цю функцію вдалося за рахунок окремих моторів на кожному з колес. За даними компанії, при розвороті піковий крутний момент на колесах сягає 10 000 Нм.

Як підкреслюється, потужність передніх двигуні – 211 к.с. кожен, задніх – 421 к.с. Таким чином, Zeekr 001 FR – повнопривідний автомобіль із домінуючими задніми колесами, що фактично відповіє сутності суперкару. Крім того, у задні двигунах для обмотки ротора використовується вуглецеве волокно, а загальна щільність потужності становить 4,4 Вт/кг.

Zeekr 001 FR побудований на платформі 800 В із акумулятором Qilin ємністю 100 кВт•год від CATL. Від 10 до 80% ємності батарея поповнюється за 15 хвилин. Заявлений запас ходу – 600 км.

Спорткар отримат вбудовану навігацію та супутниковий телефон. Як стверджується, це перший в світі супутниковий звязок у масовому виробництві. До 2025 року материнська Geely Group планує вивести на орбіту 72 супутники. Дев’ять з них запустили ще у червні 2022 року.

У салоні встановлені 8,8-дюймова панель приладів та 15,4-дюймовий центральний дисплей. Обидва працюють на Zeekr OS 5.0. Автомобіль оснащений системою NZP (Navigation Zeekr Pilot), яка фактично являється аналогом автопілоту Tesla. То ж китайський та американський електромобілі кокуруватимуть не лише за швидкістю прискорення до 100 км/год.

У Китаї передні замовлення на Zeekr 001 FR вєе приймаються. За деякими даними, ціник моделі сягає 140 000 доларів. Перші клієнти отримають свої електромобілі у жовтні цього року. Щомісяця планують збирати 99 автомобілів.

Як раніше повідомляв Autogeek, Ford урізає власну паливну лінійку на користь електромобілів.

За матеріалами: CarNewsChina

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Поки в Китаї: Volkswagen суттєво знизив цінник електричного кросовера ID.4 до $20 000

Китайські електромобілі до 2030 року відвоюють понад 33% світового ринку: дослідження