in

Цього разу в Америці: ElectReon побудує «розумну дорогу» з динамічною зарядкою для електромобілів

Smart car with wireless charging on road, Future electric vehicle concept

Експлуатацію «розумної дороги» планують розпочати у 2023 році.

Ізраїльський стартап «розумних доріг» ElectReon, що вже має низку діючих проєктів у Європі, зокрема, у Німеччині, Франції та Бельгії, розпочав освоєння американського ринку. Компанія виграла тендер на будівництво бездротової дороги у Мічигані, оголошений губернатором штату Гретхен Вітмер у вересні 2021 року. Пілотну ділянку завдовжки 1,6 км збудують у Детройті, американській автомобільній столиці. Він включатиме як динамічну, так і стаціонарну бездротову зарядку. Розпочати експлуатацію першої в США «розумної дороги» планують у 2023 році.

Проєкт реалізується в рамках першої державної пілотної програми Inductive Vehicle Charging Pilot за підтримки міністерства транспорту штату Мічіган (MDOT), Мічиганського управління майбутньої мобільності і електрифікації та корпорації економічного розвитку штату. Також у ньому візьмуть участь Ford Motor, некомерційна організація Next Energy, енергетична компанія DTE Energy та інжинірингова компанія Jacobs Engineerihg Group.

Керуватиме проєктом ElectReon. Зокрема, стартап відповідатиме за проєктування, оцінку, випробування та реалізацією електрифікованої дороги. Як повідомляється, на його реалізацію MDOT виділило 1,9 млн. доларів. Інші витрати візьме на себе ElectReon. У разі успіху ізраїльський стартап може отримати контракт на подальше розгортання системи бездротової зарядки для електромобіліву у штаті.

У MDOT впевнені, що електрифіковані дороги можуть прискорити впровадження електромобілів як споживачами, так і автопарками, та дозволять перетворити вулиці штату на безпечні та стійкі спільні енергетичні платформи.

Вже зараз Мічиган пропонує 965 км проїжджої частини, обладнаної для тестування підключених транспортних засобів, і будує дорогу майбутнього з новим 64-кілометровим підключеним коридором. Понад половина автовиробників, що базуються у Мічигані, використовують їх для тестування своїх безпілотних транспортних засобів.

Як раніше повідомляв Autogeek, у Швеції запрацювало приміське шосе, що заряджає електромобілі на ходу.

За матеріалами: Michigan.gov

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Переробка акумуляторів – вигідна справа: в Redwood Materials зробили гучну заяву

Активне зростання: концерн Stellantis похизувався хорошим початком року в Україні