in ,

Це повинен знати кожен водій: 7 правил безпечного керування в осінній сезон

Це повинен знати кожен водій: 7 правил безпечного керування в осінній сезон

Різкі перепади температури, холодні дощі і мокре листя під колесами, восени є джерелом підвищеної небезпеки на дорозі. Тому, водіям в жовтні і листопаді варто дотримуватися підвищеної обережності, а слідування декільком простим правилам допоможе зробити поїздку безпечніше.

  1. Згідно ПДР, з 1 жовтня і по 1 травня водії зобов’язані включати за містом ближнє світло – в разі, якщо автомобіль не обладнаний денними ходовими вогнями. Крім того, здійснюючи поїздки в місті, важливо не забувати включати фари в темний час доби: вуличне освітлення часто збиває водіїв з пантелику.
  2. Значну небезпеку може представляти опале листя. Поодинокі листя не страшні, а ось суцільний “килим” може стати проблемою, оскільки погіршується не тільки зчеплення, але і прогнозованість поведінки авто. Ще гірше – чергування асфальту з листям в повороті, коли різні колеса одноразово можуть мати різний рівень зчеплення, що загрожує знесенням або занесенням. Тому, шар листя краще об’їхати, а якщо такої можливості немає – знизити швидкість і не робити різких маневрів.
  3. Водіння в дощ ускладнюється поганою видимістю як інших учасників дорожнього руху, так і пішоходів. Краще пересуватися на невеликій швидкості, дотримуючись безпечної дистанції, а при під’їзді до нерегульованих перехресть, світлофорів і пішохідних переходів та зовсім плавно скидати її до мінімальної.
  4. Потрібно також пам’ятати, що спрацьовування ABS іноді робить гальмівний шлях довшим, тому краще сповільнитися заздалегідь і не вдаватися до екстреного гальмування.
  5. Враховуючи теплий жовтень не всі водії встигли змінити літні шини на зимові, і тим, хто до сих пір не заїжджав на шиномонтаж, варто пам’ятати, що літні шини з пониженням температури втрачають в ефективності. Тому, при значному похолоданні необхідно скидати швидкість перед перехрестями і поворотами.
  6. Якісні шини є одним з найбільш важливих факторів безпечного водіння в осінній сезон. Як тільки середньодобова температура знизиться нижче 8 градусів, краще все-таки не ризикувати і записатися на шиномонтаж.
  7. Якщо зимовий комплект був куплений заздалегідь, необхідно перевірити стан кожної з шин, включаючи запаску. Власники шин Nokian Tyres можуть самостійно перевірити залишкову глибину протектора завдяки індикатору зносу шини DSI (Driving Safety Indicator). Він розташований на протекторі і являє собою цифру, яка показує його залишкову глибину в міліметрах. Індикатор WSI у вигляді сніжинки показує безпеку шини для їзди в зимових умовах.
Це повинен знати кожен водій: 7 правил безпечного керування в осінній сезон

Згідно ПДР України, мінімально дозволений залишок глибини протектора шин для легкових автомобілів вагою до 3,5 тонн становить 1,6 мм. Однак, в реальних умовах настійно рекомендовано міняти шини, як тільки зітреться остання цифра – 4 мм. Шина з залишком протектора менше 4 міліметрів може не впоратися з відведенням води з плями контакту в разі, якщо водій потрапить в сильну зливу.

Нагадаємо, раніше AUTOGEEK повідомляв про те, що в Nokian розповіли, які шини краще ставити на зиму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Це повинен знати кожен водій: 7 правил безпечного керування в осінній сезон
Сервіс Bolt запустився в Полтаві: тарифи від 18 грн і промокод на 50 грн

Сервіс Bolt запустився в Полтаві: тарифи від 18 грн і промокод на 50 грн

GM vs Tesla: система Super Cruise виявилась кращою за Autopilot

GM vs Tesla: система Super Cruise виявилась кращою за Autopilot