in ,

Porsche Taycan в Україні коштує дорожче, ніж в Росії: як щодо інших електромобілів – порівняння

У мережі з’явилася цікаве спостереження про вартість електрокарів на українському ринку.

Блогер Roma Urraco поділився результатами власного міні-розслідування, які будуть цікаві потенційним покупцям електрокарів. Як виявилося, незважаючи діючі в Україні пільги на ввезення електричних транспортних засобів (відсутність мит, акцизів та ПДВ) деякі автомобілі на електротязі у нас набагато дорожчі, ніж у Росії, де ніяких митних пільг немає.

Як приклад блогер приводить Porsche Taycan 4S. На офіційному сайті Porsche новий Taycan 4S за нинішнім курсом коштує $114 750, тоді як у Росії офіційний цінник купе становить $94 797. Як бачимо, різниця в вартості становить чималі $19 954 і що цікаво, це вже з усіма сплаченими зборами та маржею імпортера/дилера.

За приблизними підрахунками блогера, російський дилер сплатив $16 000 при імпорті автомобіля та $9 400 акцизу, тобто $25 400. Якщо припустити, що працює він на чистому ентузіазмі і просто зі спортивного інтересу завозить «Тайкани», щоб порадувати клієнтів, «чиста» вартість автомобіля за вирахуванням цієї суми складе $69 397.

Нагадаємо, що у нас «безподатковий» Porsche Taycan 4S коштує $114 750, всього на $45 353 дорожче!

Відзначимо, що витрати на логістику приблизно однакові, бо автомобілі і до нас, і до них везуть з Німеччини. Питання, скільки заробляє дилер на українцях?

Але не обов’язково лізти у кишеню до дилерів, якщо згадати, що першу партію Porsche Taycan в Україні розкупили ще до того, як вона прибула до країни.

AUTOGEEK проаналізував ціни та готовий навести ще кілька прикладів вартості електромобілів, які в Україні продаються офіційно. Китайський електрокроссовер JAC iEV7s в Україні пропонують за $23 760, тоді як росіянам такий же автомобіль обходиться $29 610, на $5 850 дорожче.

Jaguar i-Pace 400 український дилер оцінив у $83 406, проти $93 535 (+ $10 129) в Росії, а Audi e-tron в базовій комплектації обійдеться росіянам на $8 982 дорожче, $67 748 проти $76 730.

Як бачимо, не всі електромобілі в Україні дорожчі за аналогічні в Росії, і ситуація з Porsche Taycan скоріше виключення з правил. Але, з іншого боку, якщо купують і за такі гроші, то чому б не продавати?)

Нагадаємо, раніше AUTOGEEK повідомляв про те, що найвищий хмарочос у світі перетворили на рекламну площину для електромобіля Porsche Taycan.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Двигун від Tesla, а батарея від Renault: ірландець у своєму гаражі електрифікував класичну BMW 8-ї серії

Електромобіль Opel Corsa-e отримав престижну нагороду «Золоте кермо 2020»