in ,

Новий світовий рекорд: безпілотний автомобіль розігнався до 309,3 км/год (відео)

Рекордсменом став гоночний безпілотник Dallara AV-21 команди PoliMOVE з Італії.

Новий рекорд швидкості серед безпілотників зареєстровано 27 квітня 2022 року. Під час змагань Indy Autonomous Challenge (IAC), які пройшли на злітно-посадковій смузі Космічного центру Кеннеді, болід Dallara AV-21 команди PoliMOVE (Міланський технічний університет та Університет Алабами) розігнався до 309,3 км/год.

Гоночний безпілотник побудований на шасі боліда Indy Lights (молодіжна американська автоспортивна моносерія) та укомплектований 2.0-літровою «турбочетвіркою» AER P63. Віддача агрегату – близько 450 к.с. у звичайному режимі та близько 500 к.с. під час активації системи Push-to-Pass.

Працює агрегат у зв’язці з напівавтоматичною коробкою передач британської інжинірингової компанії Ricardo. Під час заїзду використовувалися шини Bridgestone з датчиками стану та занесення.

Також боліду дісталася система електронного управління SpaceDrive від німецької Schaeffler Group та набір сенсорів для орієнтації в просторі. Серед них три лідари Luminar Hydra (дальність дії — 250 м, загальний кут огляду — 360°), радар-детектор Aptiv, шість камер Allied Vision Mako та інерційний вимірювач.

За обчислення у реальному часі відповідає контролер AdLinkTech AVA-3501 з модулем штучного інтелекту. Контролер оснащено процесорами Intel Core та Xeon останнього покоління. Він має два слоти під відеокарти NVIDIA RTX та кілька SSD-дисків. Телеметрія передається з використанням бездротової технології Cisco Ultra-Reliable Wireless Backhaul через бортовий комутатор Cisco.

Безпілотник команди Euroracing із таким самим «залізом» у фінальному раунді IAC зміг розігнатися до 228,5 км/год. Обійти конкурента Dallara AV-21 вдалося за рахунок модернізованого двигуна, потужність якого на 30% більша. Надалі такі мотори отримають усі учасники IAC.

Як раніше повідомляв Autogeek, новий електричний суперкар DS E-Tense Performance отримав технології болідів Formula E.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

BYD готує конкурента Mercedes-Benz EQT: перші фото електровена

Електричні перегони Formula E отримали нові боліди третього покоління: характеристики