Кожні 20 км шляху електричний прототип Zem зменшує кількість СО2 у атмосфері на 2 кг.
Вчені нідерландського Технічного університету Ейндховена збудували електромобіль, який під час руху поглинає вуглекислий газ із атмосфери. На думку розробників, такий автомобіль здатний поглинути більше CO2, ніж виробить протягом його життєвого циклу.
Як повідомляється, монокок та кузовні панелі електромобіля під назвою Zem виготовлені з використанням адитивних технологій із вторинно переробленого пластику. Також «вторинний» пластик використовується у оздобленні салону. В інтер’єрі використовується штучна шкіра їз целюлозних волокон ананасового листя.
Вікна засклені полікарбонатом. Мультимедійна система, електроніка та світлотехніка – багаторазові. Як стверджується, їх можна зняти та використовувати в інших продуктах. Також повторно планують використовувати кузовні панелі автомобіля.
Zem укомплектований 30-сильним електродвигуном та дев’ятьма тяговими акумуляторами ємністю 2,3 кВт·год кожен. Також електромобіль окомплектували диференціалом від Audi із відносно високим передатним числом, системою рекуперативного гальмування та вбудованими сонячними батареями.
Головна «фішка» Zem – система очищення повітря, замаскована під решітку радіатора. Під час руху вона поглинає СО2 із повітря. Фільтр розрахований на 320 км. пробігу. За потреби його можна очищати, а «відібраний» із повітря СО2 зливати у балони на зарядних станціях. У перспективі, його можна використовувати при виробництві екостійкого палива та пластику.
За даними розробників, кожні 20 км пробігу на швидкості близько 60 км/год електричний прототип Zem видаляє з атмосфери близько 2 кг СО2.
Серійної перспективи у Zem немає. Прототип планують використовувати для популяризації «зелених» технологій. У серпні команда розробників відправиться в тур університетами та компаніями-виробниками США.
Як раніше повідомляв Autogeek, китайський електромобіль Nio ET7 вперше піднявся до базової станції на Евересті.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: