in

Легкий та ефективний електромобіль Aptera з запасом ходу до 1600 км: всі подробиці про новинку

Американська компанія Aptera представила свій перший автомобіль – суперефективний та легкий електромобіль з запасом ходу до 1600 км.

Це триколісний електромобіль, прототип якого компанія показала ще у  2008 році.

Стартап Aptera з’явився у 2006 році й вже за два роки показав свій перший прототип. Однак тоді ще сфера транспорту на електротязі була майже не розвинена, тому стартап провалився.

Однак співзасновники Aptera Стів Фамбро, Кріс Ентоні та Майкл Джонсон згодом створили успішну компанію Flux Power, яка постачає батареї для електрифікації навантажувачів.

Й ось тепер вони вирішили все ж таки випустити свій електричний, суперефективний, триколісний автомобіль, основною ідеєю якого є ефективність, а саме, понад 1600 км запасу ходу й надзвичайно низька вага. 

В Aptera зазначають, що така вага разом з з коефіцієнтом аеродинамічного опору 0,13 дозволить електромобілю без проблем долати 400 км на одному заряді досить невеликого на ємністю акумулятора. Відповідно, ціну електромобіля також можна буде не завищувати – вона складатиме 25 900 доларів.

Покупці також зможуть придбати Aptera з акумулятором, який розширює діапазон до 640 км за 29 800 доларів, 965 км за 34 600 доларів та 1600 км за 44 900 доларів.

Окрім того Aptera пропонує на вибір систему переднього приводу потужністю 100 кВт або повнопривідний силовий агрегат потужністю 150 кВт.

Інтер’єр Aptera мінімалістичний і нагадує Tesla. Він навіть має подібний дисплей та користувальницький інтерфейс.

Ще однією цікавою особливістю автомобіля є те, що він частково працює на сонячній енергії. На дах, капот і задню частину автомобіля можна встановити сонячні елементи, які будуть додавати від 25 до 65 км пробігу щоденно в залежності від конфігурації.

Завдяки цій технології Aptera ви керуєте автомобілем силою сонця. Наша вбудована сонячна батарея дозволяє заповнити ваш акумулятор, і куди б ви не хотіли поїхати, ви просто їдете. Never Charge вбудовано в кожну Aptera і розроблено, щоб зібрати достатньо сонячного світла, щоб проїхати понад 11 000 миль на рік (майже 18 тисяч км) у більшості регіонів. Автомобіль Aptera виготовлений з легких композитів, які в рази міцніші за сталь, що дозволяє його унікальній формі кузова ковзати по повітрю з нечуваним коефіцієнтом опору (Cd), що становить 0,13″, – зазначив Кріс Ентоні, співзасновник Aptera.

Всі бажаючі вже зараз можуть залишити бронювання на цей незвичайний електромобіль. Однак для цього необхідно внести депозит у розмірі 100 доларів.

Як раніше повідомляв Autogeek, компанія Triggo в Польщі створила електромобіль, що здатен змінювати ширину. Автівка ідеально підійде для великих міст й буде запущена в серію вже наступного року.

За матеріалами: electrek.co

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Фото дня: автомобілі Mercedes-Benz вбрали в “потворну” ліврею до Нового року

Uber виводить підрозділ з розробки безпілотників у нову окрему компанію: що це означає