in

Дорожче, ніж в Україні: дефіцит вживаних електромобілів у Польщі викликав зростання цін

У Польщі бракує вживаних електромобілів. До такого висновку прийшли місцеві компанії Minds & Roses та OTOMOTO (польский маркетплейс), які об’єднали результати своїх досліджень ринку електромобілів.

Як показало опитування проведене агенством Minds & Roses в серпні цього року, 43% поляків хоті б придбати вживаний електромобіль, але на OTOMOTO таких пропозицій менше 1%.

Вирішальним фактором вибору під час прийняття рішення являяється цінник. Таку відповідь дали 38% учасників серпневого опитування Minds & Roses. В той же час саме ціна зупиняє 58% опитаним від придбання електромобіля.

До слова, у Польщі вживаний автомобіль коштує близько 178 тисяч злотих (≈$41 тис.). Тоді як середня ціна нового автомобіля, включно з моделями преміум-классу, перевищує 300 тисяч злотих (≈$69 тисяч). До слова у обох випадках державна програма дотацій «Мій електрик» не діє.

Для порівняння, в Україні середня вартість вживаного автомобіля, за інформацією Інституту досліджень авторинку, складає $19 900. Найчастіше українські автомобілісти обирають Nissan Leaf.

Смаки поляків трохи відрізняються. Більшість віддає перевагу Tesla Model 3 і тільки пісня неї йде більш дешевий Nissan Leaf. Також до польського ТОП-10 входять BMW i3, Renault Zoe, Porsche Taycan та Audi e-tron.

Ще трохи статистики. Станом на кінець серпня польський парк електромобілів нараховував понад 47 000 одиниць, на 58% більше, ніж у серні 2022 року. За даними OTOMOTO, у січні-липні 2023 року кількість об’яв про продаж нових електомобілів зросла на 70% у порівнянні з тим же періодом минулого року. При цьому пропозицій про вживані було на 110% більше ніж роком раніше.

Як раніше повідомляв Autogeek, у Польщі зʼявилася перша воднева заправка.

За матеріалами: Інститут досліджень авторинку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Свіжий китайський автомобільний бренд Qiyuan виводить на ринок свою першу модель

Німці подружаться з китайцями: Mercedes-Benz обʼєднає зусилля із електромобільним стартапом NIO