in

Tesla викрили на шахрайстві: демо відео роботи системи Autopilot було фейковим

Промовідео «Повне обладнання для самостійного керування на всіх автомобілях Tesla», опубліковане компанією у 2016 році, було інсценованим.

Про це директор Tesla із програмного забезпечення системи Autopilot Ашок Еллусвамі заявив у ході судового процесу за фактом загибелі Вея «Уолтера» Хуанга. У 2018 році його Tesla Model X, рухаючись на автопілоті, врізалася в огорожу.

Зі слів Еллусвамі, метою ролика було «показати, що можливо побудувати систему», а не те, що клієнти справді можуть очікувати від Autopilot. Це трохи не стикується із фразою «Tesla водить сама себе», яку генеральний директор Tesla Ілон Маск написав під посиланням на відео.

Починалося воно із підводки, в якій говорилося, що «людина на сидінні водія знаходиться там тільки з юридичних причин», «він нічого не робить. Автомобіль їде сам». Під час рекламної поїздки електромобіль сам їхав, уникав перешкод, паркувався та навіть реагував на сигнали світлофора.

Як заявив Еллусвамі, який був інженером у команді, яка знімала відео, маршрут заздалегідь нанесли на карту у 3D. Іншими словами, на момент створення ролика автопілот Tesla був не здатний до динамічного планування маршруту й тим більше реагувати на сигнали світлофора.

Ще один цікавий момент у показаннях Еллусвамі – він сказав, що не знає про фундаментальні аспекти безпеки, такі як Operational Design Domain (домен операційного проєктування), також відомий як ODD. Що дивно звучить із вуст людини, яка очолює розробку Autopilot.

ODD визначає умови (погодні умови, траси), за яких автопілоту дозволено працювати. Співтовариство автомобільних інженерів (SAE), яке стоїть за класифікацією рівнів автономності, на які посилається й сама Tesla, називає ODD «ключом до безпеки автономних транспортних засобів». Наприклад, компанія Waymo провела ціле дослідження, щодо оцінки продуктивність свого програмного забезпечення в конкретній місцевості.

Водночас сам Маск під час виступу у підкасті із Лексом Фрідманом на питання про широкомасштабне використання ODD заявив, що «було б божевіллям дозволити людям керувати автомобілем замість машин». Його впевненість у цій думці не підривають навіть судові позови із боку регулятора та клієнтів.

Так у вересні 2022 року власники електромобілів Tesla подали колективний позов проти компанії, звинувативши у наданні недостовірної інформації про технологію автопілота та функцію повністю самостійного водіння (FSD).

За даними Національного управління безпекою руху на трасах (NHTSA) США, у 2022 році Tesla очолила список брендів, чиї автомобілі із розширеною системою допомоги водієві (ADAS) найчастіше ставали учасниками ДТП.

Як раніше повідомляв Autogeek, Tesla суттєво знижує ціни на електромобілі, щоб збільшити глобальні продажі.

За матеріалами: The Verge

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Електросамокати і закон: влада Парижа проведе референдум, щоб вирішити долю електротранспорту

Катафалк і лімузин: електромобіль Ford Mustang Mach-E отримав дві нові версії