in

Скандал навколо Tesla: на «китайські» автомобілі встановлювали браковані комплектуючі

Заради досягнення планових обсягов виробництва на шанхайському заводі знизили контроль якості та збільшили норми виробництва.

У грудні 2020 року китайське видання PingWest опублікувало статтю, в якій з посиланням на кількох колишніх співробітників шанхайського заводу Tesla, повідомлялося, що заради нарощування темпів виробництва на підприємстві занижують стандарти якості: замість 80 параметрів перевіряють тільки 60. Крім того, при складанні автомобілів використовують браковані комплектуючі. За словами анонімного джерела, йому відомо, принаймні, про один такий випадок.

До того ж, нарощування темпів виробництва досягається не за рахунок технічних удосконалень, а за підвищення норм виробітку та більш широкого використання ручної праці. Підприємство працює цілодобово, а робочі зміни тривають 12 годин.

У жовтні 2020 року з конвеєра заводу зійшло 22 900 електромобілів. Такого рівня виробництва на Gigafactory 3 досягли менше ніж через рік після запуску. Для порівняння, Beijing Benz Automotive (спільне підприємство Mercedes-Benz у Пекіні) для цього знадобилося 10 років.

Також у статті згадувалася відсутність нормальних умов праці, зокрема, гарячих обідів для робітників та постійний стрес через напружений робочий ритм, масові звільнення та зниження якості очищення стічних вод, обсяг яких збільшився втричі.

Ця стаття викликала обурення у керівництва Tesla. Як пише місцева газета Global Times, китайське представництво компанії повідомило PingWest, про підготовку звинувачення за поширення завідомо неправдивої інформації. У свою чергу видання заявило про готовність співпрацювати з Tesla у рамках судового розгляду.

Як раніше повідомляв Autogeek, Tesla почала відбір співробітників в дизайнерський центр в Шанхаї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Подобається контент? Підтримай Autogeek на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Rolls-Royce передумали електрифікувати седан Phantom: новий електромобіль побудують з нуля

Американський конкурент Uber може з’явитися в Україні – сервіс Lyft шукає працівників